Nowy hotel i centrum piłkarskie u podnóża słowackich Tatr

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kompleks basenowy AquaCity Poprad wzbogacił się o nowy hotel. Jeden z najbardziej znanych słowackich ośrodków z wodami termalnymi posiadał dotychczas dwa hotele. Teraz powstał nowy trzygwiazdkowy hotel Riverside.

Pod koniec 2013 roku został oddany do użytku nowy, trzygwiazdkowy hotel Riverside, który znajduje się w odległości ok. 100-200 metrów od budynku AquaCity. Riverside może pomieścić 44 osoby w 19 pokojach i korzystają z niego nie tylko turyści, ale także zespoły sportowe, głównie piłkarze, którzy w pakiecie pobytowym mają darmowy wstęp na baseny termalne AquaCity.

Hotel zbudowany został pod trybuną stadionu piłkarskiego, należącego do Narodowego Centrum Sportu Słowackiego Związku Piłki Nożnej, które również zostało uruchomione z końcem 2013 roku w sąsiedztwie basenów w Popradzie. Dawny stadion FK Poprad (drużyna piłkarska z tego miasta rozgrywa obecnie swoje mecze na innym obiekcie) został zmodernizowany na potrzeby bazy treningowej dla słowackich piłkarzy, ale także dla drużyn z zagranicy.

Dzięki sąsiedztwu basenów AquaCity stadion posiada podgrzewaną (wodą geotermalną) murawę, której temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza, co oznacza, że można na niej trenować przez cały rok. Na nowej murawie swoje mecze rozgrywali już juniorzy angielskiego klubu Manchester United oraz piłkarze Wisły Kraków. Lokalizacja ośrodka piłkarskiego jest wyśmienita – u podnóża Wysokich Tatr, zaledwie kilkanaście kilometrów od znanych słowackich kurortów Tatrzańskiej Łomnicy i Smokowca.

www.aquacity.sk