Oasis i Allure przypłyną do Europy

Autor tekstu: , Data publikacji:

Dwa największe na świecie wycieczkowce Oasis of the Seas i Allure of the Seas zbudowane przez międzynarodową spółkę Royal Caribbean zaczną pływać także po Europie. Pierwsze rejsy statkiem Oasis of the Seas odbędą we wrześniu tego roku.

Rozmiary tych pływających gigantów są naprawdę imponujące. Oasis of the Seas i Allure of the Seas to dwa bliźniacze wycieczkowce, o długości kadłuba 360 metrów każdy. Allure – ten zbudowany później, jest o pół metra dłuższy. Każdy ze statków wyposażony jest w 18 pokładów, które pomieszczą łącznie około 5tyś. pasażerów.  Głównym portem i bazą wypadową obydwu wycieczkowców w Europie ma być Barcelona skąd będą wyruszać na rejsy.

Jesienią br. Royal Caribbean zorganizuje trzy rejsy po Europie statkiem Oasis of the Seas – wśród nich dwa pięciodniowe i jeden tygodniowy. Wszystkie morskie podróże rozpoczną i zakończą się Barcelonie, z wyjątkiem ostatniego z rejsów (siedmiodniowy), który zakończy się w Rotterdamie. Tegoroczne rejsy planowane są w terminach: od 13 do 18 września, od 18 do 23 oraz od 23 do 30 września.

Pomimo małej ilości dostępnych w tym roku rejsów Royal Caribbean ujawniły już część oferty na 2015r. Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie spółki w maju przyszłego roku podróżni będą mogli popłynąć w dwa rejsy po Morzu Śródziemnym, pięcio i siedmiodniowy na pokładzie Allure of the Seas.  Do wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego statek ma przybić 3 maja 2015r. Rejs karaibskiego giganta do Europy będzie jego pierwszą podróżą na tej trasie.W planie przyszłorocznych wycieczek znajdą się lokalizacje takie jak Majorka, Marsylia, Rzym, Neapol, Capri czy Florencja.    

-W Royal Caribbean staramy się zawsze świadczyć usługi na najwyższym poziomie w taki sposób, aby żadna z konkurencyjnych linii nie mogła przebić naszej oferty. Obecnie jesteśmy na etapie rozwoju naszej obecności w Europie, którego głównym projektem jest wizyta Allure of the Seas – powiedział Stuart Leven, dyrektor zarządzający w Royal Caribbean International.       

Dostępnośc miejsc i ceny można sprawdzić na stronie polskiego przedstawiciela:

www.royalcaribbeancruises.pl.