Air France – nowe fotele w klasie biznes

Autor tekstu: , Data publikacji:

Francuski przewoźnik zaprezentował projekt modernizacji wyposażenia klasy biznes w swoich samolotach. Modernizacja wnętrz samolotów ma się rozpocząć już w czerwcu tego roku i potrwać przez najbliższe dwa lata.

Przebudowa klas biznesowych w czterdziestu Boeingach 777 należących do francuskiej spółki ma się rozpocząć zgodnie z założeniami władz przedsiębiorstwa już w czerwcu tego roku. Projekt zmian przewiduje całkowitą zmianę układu miejsc w samolotach Air France w taki sposób, aby każdemu z pasażerów podróżujących tą klasą oddać do dyspozycji własną kabinę, w której w komfortowy sposób podróżni w komfortowy sposób odbędą podróż. W skład podstawowego wyposażenia każdej z takich kabin wejdzie specjalnie zaprojektowany dla maksymalnej wygody skórzany fotel z funkcją spania, a także 16 calowy ekran multimedialny oferujący ponad 1000 godzin rozrywki.

Zainstalowany w każdym z przedziałów multimedialny ekran ma cechować się przede wszystkim intuicyjnością obsługi tak, aby każdy z pasażerów mógł bezproblemowo wykorzystać ofertę multimedialną tych urządzeń. Ponadto w systemie operacyjnym urządzenia zainstalowane będzie, aż 12 światowych języków takich jak: francuski, angielski, hiszpański, brazylijski, portugalski, chiński, japoński, koreański, niemiecki, włoski, niderlandzki oraz rosyjski i arabski.

Swoim zasięgiem projekt obejmie czterdzieści B777, które stanowią obecnie trzon floty francuskiego przewoźnika w podróżach dalekiego zasięgu. W celu maksymalizacji komfortu podróży nowe fotele opracowane zostały we współpracy z firmami Zodiac Aerospace będącej światowym liderem w dziedzinie produkcji foteli lotniczych oraz Design Investment – specjalisty w zakresie światowej komunikacji najwyższej klasy. Jak deklarują władze spółki każdy szczegół projektu opracowany został w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort podróży oraz niepowtarzalny design.

Władze francuskiej spółki mają nadzieję w ten sposób umiejscowić w świadomości klientów Air France, jako lidera w dziedzinie komfortowych podróży. Modernizacja wnętrz wszystkich czterdziestu Boeingów 777 ma kosztować przedsiębiorstwo około pół miliarda euro.