Modlin z dobrym wynikiem

Autor tekstu: , Data publikacji:

Po ubiegłorocznych perypetiach z pasem startowym port lotniczy w Modlinie wychodzi na prostą w pięknym stylu. Na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy lotnisko obsłużyło ponad 400tyś. podróżnych.

W styczniu br. podwarszawski port lotniczy obsłużył 101.110 pasażerów wykonując 768 operacji lotniczych wynika z danych przedstawionych przez przedsiębiorstwo na oficjalnej stronie lotniska. Jednocześnie styczeń jest kolejnym, czwartym po ponownym otwarciu portu (30 września ub.) miesiącem, w którym liczba pasażerów korzystających z usług lotniska przekroczyła 100tyś. Rekordowym dniem ub. miesiąca był piątek 3 stycznia, kiedy to liczba podróżnych wyniosła 4.082 pasażerów – poinformowały władze portu na oficjalnej stronie lotniska.

Obecnie (sezon zimowy 2013/14) port lotniczy w Modlinie oferuje swoim klientom, aż 18 europejskich lokalizacji takich jak: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Budapeszt, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Cork, Barcelona. Dodatkowo w nadchodzącym sezonie wiosennym lotnisko planuje ponowne uruchomienie czterech letnich połączeń na Kretę, Sycylię oraz do Marsylii i Pizy. Ponadto na kwiecień br. rozpoczęcie pięciu nowych połączeń realizowanych z Modlina zapowiedział Ryanair. Władze lotniska przewidują, że nowa oferta taniego przewoźnika zwiększy liczbę pasażerów o dodatkowe 150-200tyś. rocznie.

-Do tej pory, zima nie utrudniała pracy naszego lotniska. Droga startowa oraz drogi kołowania na bieżąco są monitorowane i odśnieżane. W  związku z warunkami zimowymi, nie było żadnych przekierowań. Ze względu na pogodę i warunki na innych lotniskach, w połowie stycznia przyjęliśmy dwa przekierowane do nas rejsy – mówi Magdalena Bojarska, rzeczniczka portu lotniczego w Modlinie.