Lotnisko Modlin: pasażer numer 8 milionów

Autor tekstu: , Data publikacji:

8 milionów – tylu pasażerów obsłużyło od początku swojego istnienia niskokosztowe podwarszawskie lotnisko w Modlinie. Szcżęsliwa pasażerka z numerem „8 milionów” z tej okazji otrzymała od lotniska torbę upominków oraz voucher dla 2 osób na lunch w restauracji Best Fly Bar.

Lotnisko w Modlinie zostało otwarte w lipcu 2012 roku. Dziś mapa kierunków to 43 destynacje europejskie, w porcie stacjonują 3 samoloty największego przewoźnika lotniczego na świecie (Ryanair), a każdego dnia przemieszcza się tu średnio 8 tys. podróżnych.
Od początku 2016 r. na lotnisku odprawiło się już ponad 2,5 mln osób. Zarząd Spółki szacuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 2,8 mln podróżnych. Władze piątego największego pod względem obsługi rynku lotniska w Polsce przygotowują się do rozbudowy terminala.

– Pierwszy w historii lotniska milion pasażerów obsłużyliśmy na początku listopada 2013 r. czyli po 11 miesiącach pracy portu (nie licząc przerwy spowodowanej remontem pasa). Teraz wynik ten osiągamy już w 4 miesiące. Przed nami piąty rok działania – mówi Leszek Chorzewski, pełniący obowiżaki szefa zarządu lotniska. – Planujemy rozbudowę terminala, który po zakończeniu prac będzie mógł obsługiwać 6 mln podróżnych rocznie. Jeśli uda nam się zrealizować zaplanowane cele, w 2017 r. przyjmiemy 3 miliony pasażerów, czyli najwięcej jak dotąd w ciągu jednego roku.