Pierwszy Hilton w Lizbonie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Masz ochotę na weekend w stolicy Portugalii? Położony na wzgórzu nad lizbońską starówką DoubleTree by Hilton Lisbon – Fontana Park, zostanie niebawem udostępniony gościom.

Architektem hotelu jest Francisco Aires Mateus. Zrewitalizował on hutę żelaza z początków XX wieku i przekształcił w nowoczesny, funkcjonalny hotel. Autorką wnętrz jest natomiast  Nini Andrade Silva. Zgodnie z jej koncepcją w wystroju 139 pokojów dominują czerń i biel z dodatkiem zieleni.

Czarno-białe łazienki wyróżniają się silną iluminacją. Podobna tonacja znajduje się w recepcji i lobby. Natomiast restauracja Saldanha Mar, serwująca owoce morza, jest biała.

– Fontana Park Hotel uważany jest za pierwszy designerski hotel w Lizbonie – informuje portal turystyka.rp.pl.

Nowy Hilton nie będzie przeładowany niepotrzebnymi sprzętami. W zasadzie jedynymi ozdobami będą wiklinowe fotele o fantazyjnych kształtach, rozmieszczone w holach i na balkonach.

Hotel został już otwarty w 2008 roku, pod nazwą Fontana Park Hotel. Zyskał wiele nagród, w tym najważniejszą  – Best Interior Design na European Hotel Design Awards. Teraz jednak, po podpisaniu umowy partnerskiej z Turismadeira SA, Fontana Park Hotel zacznie działać od lata pod nowym szyldem – DoubleTree by Hilton Lisbon – Fontana Park, stając się tym samym pierwszym Hiltonem w stolicy Portugalii.

Marka DoubleTree jest zatem obecna  już w trzynastu  krajach Europy: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Luksemburgu, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Polsce, Rumunii, Słowacji, Turcji, Rosji i Portugalii.