Sztokholm ma muzeum ABBY

Autor tekstu: , Data publikacji:

Któż nie zna "Waterloo" czy "By the rivers of Babylon"? We wtorek w Sztokholmie zostało otwarte multimedialne muzeum szwedzkiej hitgrupy.

Zwiedzający będą mieć okazję do wirtualnej podróży poprzez wszystkie etapy rozwoju zespołu – od szwedzkich początków po międzynarodową sławę. Ekspozycja, której przygotowanie zajęło aż dwa lata, przygotował Ingmarie Halling, wieloletni stylista ABBY. W jej zorganizowanie zaangażowali się także członkowie zespołu.

Jak informuje CNN Travel, Na wystawie można zobaczyć wiele charakterystycznych strojów estradowych grupy, w specjalnym kinie 180 stopni zobaczymy wsytępy ABBY, zostało także przygotowane specjalne studio, w którym każdy będzie mógł podjąć się miksowania i obróbki oryginalnych utworów. Dzięki kieszonkowym przewodnikom audio każdy będzie mógł posłuchać nagranej historii każdego z członków zespołu.

Halling organizowała już wystawy dotyczące ABBY, ostanią w Londynie w 2010. Jak mówi, zainteresowanie zespołem jest ogromne, ale głównie w Wielkiej Brytanii i Australii, gdzie przychodzą na nie całe rodziny. Muzeum ABBY w Sztokholmie jest częścią projektu Swedish Music Hall of Fame, wystawy dokumentującej osiągnięcia szwedzkiej muzyki od lat dwudziestych poprzedniego wieku.