Radisson Blu Krakow zaprasza do biegu

Autor tekstu: , Data publikacji:

W poniedziałek 6 maja ruszyła rejestracja do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. Współorganizatorem i współinicjatorem biegu jest krakowski hotel Radisson Blu.

Krakow Business Run 2013, po raz drugi współorganizowany przez Radisson Blu Hotel Kraków, wystartuje 15 września 2013 o godzinie 11.00. Trasa sztafety jak przed rokiem została wyznaczona wokół krakowskich Plant, a dystans jaki musi przebiec każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny wynosi 3 kilometry i 800 metrów. Łącznie drużyna przebiegnie 19 km. Start i meta biegu będą znajdowały się na płycie Rynku Głównego.

W samo południe, 6 maja, zostały otwarte zapisy do charytatywnego biegu sztafetowego dla firm Krakow Business Run. Do udziału zaproszeni są wszyscy, którzy zbiorą swoje pięcioosobowe zespoły i wypełnią formularz na stronie http://krakowbusinessrun.pl/pl/a/rejestracja. Jednocześnie w zakładce „Uczestnicy” od samego początku zapisów, aż do dnia biegu będzie prowadzona akcja dodatkowej zbiórki środków dla Agnieszki Harasim, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, której w tym roku dedykowany jest bieg. Każdy może wpłacić dowolną kwotę.

W ubiegłym roku w Krakow Business Run wzięło udział ponad 1000 osób, czyli 200 zespołów, reprezentujących prawie 100 małopolskich firm. Jedna z drużyn reprezentujących krakowski Radisson Blu zajęła czwarte miejsce, a w jej składzie pobiegł Nino Rosenlund, Dyrektor Generalny hotelu. W tym roku organizatorzy podnieśli liczbę miejsc dwukrotnie, jednak miejsca są wciąż limitowane. Na stracie Krakow Business Run 2013 stanie 400 drużyn. Opłata startowa za jedną osobę wynosi 50 zł netto.

„Ten bieg to coś więcej niż tylko nowe wydarzenie sportowe w Krakowie. Krakow Business Run jednoczy ludzi we wspólnym wysiłku na rzecz niepełnosprawnej osoby, dla której jest nadzieją na lepsze życie. Ze względu na swoją formę i charakter jest czymś więcej niż samotnym biegiem do mety. Daje uczestnikom fantastyczne poczucie wspólnoty, przekonanie o udziale w realizacji dobrego celu, a często możliwość do pokonania własnych słabości. O tym wszystkim bardzo dobrze przekonaliśmy się już podczas pierwszej edycji w ubiegłym roku” – mówi Iwona Furtek, organizator imprezy z Radisson Blu Hotel Kraków.