Kurs barmański w krakowskim Radisson Blu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Sztuka Flair (ang. spryt) to żonglowanie, podrzucanie i widowiskowe przelewanie zawartości szejkerów w powietrzu, na oczach klientów. Pokazom tym zazwyczaj towarzyszy energiczna muzyka oraz efekty świetlne. Uczestnicy programu Mam Talent, grupa Flair Brothers, gościli w krakowskim hotelu Radisson Blu podczas wyjątkowego kursu barmańskiego.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Radisson Blu Hotel Kraków Wojciech Liszka i prezes Fundacji Poza Horyzonty Jasiek Mela kilka dni temu zainicjowali niecodzienne wydarzenie. W murach krakowskiego hotelu doszło do spotkania pomiędzy mistrzami sztuki barowej Flair Brothers a podopiecznymi Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

Założyciele grupy Flair Brothers, dwaj bracia z Wisły i pasjonaci barmaństwa, już od wielu lat udawadniają, że sztuka flair nie ma przed nimi tajemnic. Z powodzeniem zaprezentowali swoje umiejętności w programie telewizyjnym „Mam Talent”. Regularnie biorą udział w konkursach barmańskich i udzielają okolicznościowych występów podróżując po całej Polsce. W codziennej pracy nie zapominają jednak o tych, dla których ich obecność może przyczynić się do przeżycia czegoś nietuzinkowego.

– Pomysł na to spotkanie zrodził się w mojej głowie już jakiś czas temu. Celem było pokazanie sobie i innym, że także osoby niepełnosprawne mogą mieć ciekawe i nietypowe umiejętności, które uatrakcyjnią ich pozycję na rynku pracy. Kto wie, może za parę lat zobaczymy za barem jednego z klubów czy pubów uczestnika dzisiejszych warsztatów – tak z uśmiechem całą akcję komentuje założyciel Fundacji Poza Horyzonty, Jasiek Mela.

Hotel Radisson Blu w Krakowie i Fundacja Jaśka Meli tworzą zgrany duet nie od dziś. W ubiegłym roku pod przewodnictwem krakowskiej placówki odbył się charytatywny bieg Krakow Businnes Run 2012, którego fundusze zostały przeznaczone na sfinansowanie protezy dla jednej z podopiecznych Fundacji – Justyny Topa.

W tym roku inicjatywa Kraków Businnes Run powtórzy się z jeszcze większą mocą, by pomóc kolejnej osobie. Planowana rejestracja na bieg sztafetowy rusza już 6 maja i przewiduje zapis 400 pięcioosobowych drużyn. Ta szlachetna akcja ma na celu scalić krakowskie środowisko biznesowe, promować sport, a przede wszystkim sprawić by podopieczni Fundacji zyskali nową jakość życia.