Pływające Monako

Autor tekstu: , Data publikacji:

Brytyjska firma Yacht Island Design wpadła na niecodzienny pomysł zbudowania jachtu wzorowanego na księstwie Monako. Realizacja projektu „The Streets of Monaco” pochłonie około 1,2mld złotych.

Brytyjscy architekci z firmy Yacht Island Design wpadli na niecodzienny pomysł odwzorowania w najdrobniejszych szczegółach urbanistyki księstwa Monako na pokładzie jachtu. Monako księstwo mieszczące się w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym o powierzchni 1,95 km2 ma zostać przeniesione na pływający statek o długości kadłuba 155 metrów, i powierzchni całkowitej 1460 m2 – informuje portal tvn24.pl

Goście wypoczywający na luksusowym jachcie będą mogli podziwiać główne atrakcje architektoniczne księstwa takie jak pałac książęcy, port Hercules, Hotel de Paris, czy Loews Hotel. Jednocześnie do dyspozycji pasażerów oddane zostanie lądowisko dla helikopterów, gabinet SPA, jacuzzi, siłownia, kilka basenów, skutery wodne, motorówki oraz łódź podwodna. Projektanci nie zapomnieli również o koronnym obiekcie zlokalizowanym w księstwie, czyli o torze wyścigowym Formuły 1, który na pokładzie jachtu imitowany będzie oddanym do dyspozycji gości torem gokartowym.

Poza szeregiem atrakcji i udogodnień znajdujących się na głównym zewnętrznym pokładzie statku architekci z Yacht Island Design zadbali o to, aby standard apartamentowców pełniących funkcję kajut był również na najwyższym poziomie. Najmniejsze z mieszkań znajdujących się na powierzchni jachtu będą miały powierzchnię 135 m2. Jednak dla tych, którzy cenią sobie luksus na najwyższym poziomie i cechują się wyjątkowo dużą zasobnością portfela wykonawcy przygotowali ofertę specjalną. Największe i najbardziej luksusowe kwatery to dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 365 m2 wyposażone w prywatne biuro, bibliotekę, taras, dziedziniec, a także jacuzzi i basen.

Powstający jacht jest konceptem stricte rekreacyjnym. „The Streets of Monaco” zabierze, bowiem na pokład maksymalnie 86 osób, z czego 70 z nich to personel pokładowy. Ponadto maksymalna prędkość, z jaką będzie mógł poruszać się jacht to 15 węzłów, czyli niecałe 30km/h. Pomimo braku informacji o cenach za rejs tym luksusowym jachtem oraz zbliżonych terminach realizacji zainteresowanie projektem i możliwością rejsu wykazali już najbogatsi ludzie świata.

-Urodę i bogactwo Monako zobaczycie nie tylko na, zewnątrz, ale i w środku. Goście poruszając się pomiędzy różnymi obszarami jachtu będą się czuć tak, jakby przechadzali się po autentycznych uliczkach księstwa. Chcieliśmy zrobić coś ciekawego i nowego w dziedzinie projektowania jachtów. Wielu bogaczy już teraz pyta nas o komercyjne zastosowanie „The Streets of Monaco” i możliwość próbnych rejsów – powiedział Rob McPherson, przedstawiciel Yacht Island Design.