Air Baltic zawiezie narciarzy z Warszawy do Popradu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Air Baltic uruchomi połączenie między Warszawą a podtarzańskim Popradem już w grudniu 2015 roku. Od naszych słowiańskich braci będzie nas dzieliła jedynie godzina lotu. To kolejna próba linii lotniczych na zaistnienie na tym atrakcyjnym, choć trudnym odcinku. 

Łotewski przewoźnik Air Baltic uruchomi transfer w obydwu kierunkach na linii Ryga – Warszawa – Poprad już 15.12.2015. Kursy będą odbywały się z międzylądowaniem w Warszawie na lotnisku Chopina. Samolot będzie odlatywał z lotniska Warszawa Chopin Airport we wtorki oraz czwartki o godzinie 16:10. Lot ma trwać dokładnie 65 minut, więc w przeciągu dwóch godzin od startu możemy zrelaksować się już w pokoju hotelowym na Słowacji. Za transfer z lotniska do hotelu w znakomitej większości odpowiedzialne są hotele, w których dokonujemy rezerwacji. Loty powrotne Poprad – Warszawa Chopin Airport również odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 18:10.

Air Baltic do przelotów będzie używał samolotów Airbus Boeing 737, mieszczących na swoim pokładzie około 140 pasażerów.

Najniższa cena biletu – kupionego oczywiście z dużym wyprzedzeniem – to 225 złotych za dorosłą osobę w jedną stronę. Atutem nowego połączenia jest fakt, że w cenę biletu wliczony jest bagaż podręczny do 8 kg oraz przewóz sprzętu narciarskiego – nart lub snowboardu.
Grupy zorganizowane 6 i więcej osobowe są zwolnione z opłat za bagażu rejestrowanego do 20 kg.
Na atrakcyjne ceny mogą liczyć także grupy, liczące minimum sześć osób.

Poprad od lat jest atrakcyjnym miastem u podnóża Tatr Wysokich. Jest połączony autostradą z Liptowskim Mikulaszem, skąd jest już bardzo niedaleko do ośrodka narciarskiego u podnóży Chopoka. Doskonały dojazd – nowoczesną kolejką elektryczną – narciarze mają także do Sztrebskiego Plesa, Tatrzańskiej Łomnicy i Starego Smokowca.

Inicjatywa Air Baltic to kolejna próba połączenia Popradu z Warszawą drogą powietrzną – w przeszłości podejmował jej m.in. nasz polski Eurolot. Z liniami lotniczymi z powodzeniem konkuruje jednak samochód – wraz z rozbudową polskich dróg skraca się czas przejazdu samochodem w Tatry.

Połączenie na trasie Warszawa – Poprad będzie realizowane do 10 marca 2016.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji