Airstream Interstate 24X. Luksusowy kamper, który poradzi sobie w trudnym terenie

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pandemia COVID-19 pomogła nam spojrzeć na życie z dystansu. Coraz więcej osób decyduje się na ucieczkę w dzicz, aby doświadczyć cyfrowego nomadyzmu. Praca zdalna jest fajna, jeśli ma się do niej odpowiednie narzędzia i warunki.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb domu na kółkach nie jest proste, dlatego z pomocą przychodzą takie firmy jak Airstream. Marka jest znana ze swoich wysokiej klasy samochodow kempingowych i przyczep kempingowych, jednak zupełnie nowy model 2022 Airstream Interstate 24X, prezentuje trochę inne podejście. Jest to luksusowy kamper dla ludzi żywo zainteresowanych off-roadem i dziką przyrodą. Airstream Interstate 24X posiada układ kabiny przystosowany do 5G oraz solidną modułową konstrukcję wnętrza, to wszystko sprawia, że pojazd jest bardzo praktyczny.

Airstream Interstate 24X to idealna propozycja dla osób aktywnych, gdyż można do niego załadować rowery, deski snowboardowe, a nawet kajaki. Oprócz mnóstwa standardowych opcji, w tym zawieszenia pneumatycznego, ten przystosowany do poruszania się w trudnym terenie pojazd może być wyposażony w specjalny zestaw off-roadowych dodatków.

Seria Airstream Interstate bazuje na vanie Mercedes-Benz Sprinter z 2021 roku, co gwarantuje doskonałe właściwości jezdne.

2022 Airstream Interstate 24X bazuje na najnowszej generacji Sprintera, który jest jednym z najlepszych vanów dostępnych z napędem 4X4. Serce układu napędowego stanowi 3,0-litrowy turbodiesel V6, generujący 181 KM i 440 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na wszystkie 4 koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni biegów.

Nowy Interstate 24X to technicznie Airstream Interstate 24G przystosowany do jazdy w trudnym terenie. Kamper standardowo posiada napęd 4×4, który w modelu 24G jest opcjonalny. Na wyposażeniu znajdują się również opony terenowe, które dodatkowo nadają maszynie muskularny wygląd. Terenowy charakter modelu Interstate 24X potwierdzają również osłony podwozia i masywne panele zabezpieczające dolną część nadwozia. Kamper posiada także adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne pozwalające regulować prześwit w zależności od ukształtowania terenu. Trzeba też wspomnieć o 42-calowej listwie LED, która zapewnia doskonałą widoczność podczas nocnych przejażdżek po bezdrożach.