Antyterroryści ćwiczyli w DoubleTree by Hilton Warsaw

Autor tekstu: , Data publikacji:

W związku z przygotowaniami do lipcowego szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży, 11 maja 2016 roku w hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw miały miejsca ćwiczenia antyterrorystyczne. Obsługa hotelowa i służby ratunkowe mogły sprawdzić, jak poradzą sobie z zabezpieczeniem VIP-a, ewakuacją hotelu i unieszkodliwieniem podłożonego w nim ładunku wybuchowego.

Ćwiczenia w hotelu zorganizowane były we współpracy z Oddziałem Specjalnym Żandarmerii Wojskowej z Warszawy, by żołnierze i służby ratunkowe mogły dobrze przygotować się na zagrożenie antyterrorystyczne związane z odbywającymi się w lipcu w naszym kraju imprezami.

– Dla nas także była to okazja do przećwiczenia wewnętrznych procedur i upewnienia się, że jesteśmy w stanie zapewnić należyte bezpieczeństwo naszym gościom i personelowi – tłumaczy Tomasz Biszczak, Security Manager w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.
Szef bezpieczeństwa hotelu podkreśla, że goście mogą czuć się bezpiecznie w nadzorowanym przez niego obiekcie. – Aby ograniczyć ryzyko do minimum potrzebne są nie tylko dobre procedury, ale i regularne ćwiczenia, które sprawiają, że personel w sytuacji zagrożenia wie, jak się zachować – podkreśla. Ma to znaczenie nie tylko podczas szczytu NATO czy Światowych Dni Młodzieży. – Dzięki takim ćwiczeniom hotel staje się bezpieczniejszy – tłumaczy.

Organizacja ćwiczeń w taki sposób, by nie dezorganizować odbywających się w tym czasie konferencji i kongresów, jest nie lada wyzwaniem. – Warto jednak podchodzić do tego bardzo poważnie, bo konsekwencje niedbalstwa mogą okazać się tragiczne – zaznacza Biszczak. Dlatego też takie znaczenie ma współpraca z wojskiem czy strażą pożarną. – Dobra komunikacja na linii hotel – służby ratownicze jest nie do przecenienia. Jeśli znają one obiekt, w sytuacji zagrożenia będzie im dużo łatwiej nieść pomoc – dodaje i podkreśla, że współpraca ta nie będzie ograniczać się do jednorazowych ćwiczeń.

Szczyt NATO ma odbyć się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie. Udział w nim ma wziąć ponad 2500 tysiąca delegatów, 1500 dziennikarzy i około 500 ekspertów. Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Towarzyszyć im będą imprezy, odbywające się także w innych miastach. Szacuje się, że udział w nich może wziąć nawet 2,5 mln uczestników.