Autobusy turystyczne marki Neoplan. Podróż w klasie VIP

NEOPLAN to marka w Polsce znana i ceniona. Od wielu lat wyznacza standardy stylu i komfortu w segmencie autobusów turystycznych. Coraz więcej polskich przewoźników decyduje się na zakup tych luksusowych pojazdów. Łączą one doskonałe wzornictwo, innowację oraz najwyższą jakość stosowanych materiałów. Pasażerowie mogą poczuć tę atmosferę luksusu nie tylko dzięki panoramicznym szybom przednim, gwarantującym znakomitą widoczność, komfortowemu wyposażeniu czy też dzięki stosowaniu najlepszych systemów audio. NEOPLAN pozwala na stworzenie autobusu dopasowanego do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Portfolio produktowe marki NEOPLAN, należącej do MAN Truck & Bus SE) to 3 modele: Tourliner, Cityliner oraz Skyliner

Pierwszy z nich to klasyczny autokar o długościach 12-metrów, występuje również w wersjach o długości 13,1 metra, 13,26 metra i 13,9 metra, który swoją stylistyką zachwycił jurorów konkursu IF Award 2017 i otrzymał nagrodę za najlepsze wzornictwo. Po premierze nowej generacji na targach IAA 2016, Tourliner zyskał ledowe światła do jazdy dziennej w kształcie pierścieni, lepszy współczynnik właściwości aerodynamicznych(oporu powietrza) – +20%, płaską podłogą umożliwiająca elastyczne ukształtowanie wnętrza dla różnych zastosowań, a przede wszystkim nowy silnik D2676 LOH z zoptymalizowanym układem przenoszenia napędu i nowym układem MAN EfficientCruise z systemem EfficientRoll. Jego konstrukcję dostosowano do normy ECE R66.02.

2 fantastycznie wyposażone autobusy Neoplan Tourliner towarzyszy muzykom orkiestry symfonicznej, która podróżuje po całej Europie z trasą koncertową wybitnego kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera – „The World of Hans Zimmer”,

Podobnie jak we wszystkich autobusach turystycznych Neoplan, również w tym modelu dostępny jest szereg systemów asystujących, w tym asystent hamowania awaryjnego EBA, a także wyposażony w funkcję utrzymywania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu tempomat ACC, system kontroli ciśnienia w oponach TPM czy asystent wspomagania koncentracji MAN AttentionGuard.

Piękna forma i innowacyjne wzornictwo Neoplan’a Cityliner przyciągają wzrok nie tylko miłośników autobusów. Dzięki zastosowaniu sześciocylindrowego silnika D26, spełniającego normę Euro 6, autobus łączy ze sobą doskonałe osiągi z niskim zużyciem paliwa jak również optymalnym rozplanowaniem przestrzeni pasażerskiej.

Wszystkie autobusy marki Neoplan wyposażone są we wspomagany GPS’em tempomat adaptacyjny MAN EfficientCruise®. Wykrywa on wzniesienia i spadki wzdłuż trasy z wyprzedzeniem do trzech kilometrów. Oznacza to, że może dostosować wybrany bieg i prędkość, aby osiągnąć optymalną ekonomię podczas jazdy.

Nowy Skyliner od razu wzbudza respekt, zarówno wśród kierowców, jak i pasażerów. Jego wysokość to cztery metry, a pojemność maksymalna sięga 83 miejsc. Dwupiętrowy autokar można wyposażyć we wszystkie systemy wspomagania pracy kierowcy, dostępne w aktualnej ofercie Neoplan: za bezpieczne hamowanie odpowiadają elektroniczny system hamowania EBS i system ABS oraz asystent hamowania (BA). Regulacja poślizgu napędowego (ASR), system ElectronicStability Program (ESP) ze zintegrowanym systemem Roll-Over-Prevention poprzez sterowane hamowanie pojedynczymi kołami lub automatyczną redukcję momentu silnika zapewniają utrzymanie się autobusu na torze jazdy nawet w krytycznych sytuacjach. Systemy Maximum Speed Control (MSC), AdaptivCruise Control (ACC), system stablizacji nadwozia (CDS) i Lane Guard System (LGS) wspomagają z kolei kierowcę w realizacji jego odpowiedzialnego zadania i mogą znacznie zmniejszyć ryzyko wypadku. I wreszcie system kontroli ciśnienia w oponach.

Nowością w wyposażeniu autobusów marki Neoplan jest też w układ OptiView, czyli system kamer zamiast lusterek, który świętował swoją światową premierę na ostatnim IAA i będzie dostępny we wszystkich modelach Neoplana od 2020 r.

W ciągu ostatnich miesięcy na zakup luksusowych autobusów turystycznych Neoplan Skyliner zdecydowało się kilku polskich przewoźników. Od marca br. 3 takie autobusy jeżdżą w barwach Flixbus, w kwietniu br. do floty śląskiej firmy Bomatur dołączyły kolejne Skyliner’y – łącznie jest ich już 7. Na zakup 5 dwupokładowców zdecydowała się również poznańska firma Funklub.

– Polska zasługuje na Neoplana. Ta marka jest bardzo dobrze znana nad Wisłą i wielu przewoźnikom pozytywnie się kojarzy. Stosowane w tych autobusach systemy aktywnie wspomagają prace kierowcy. Takie rozwiązania jak system wspomagania skrętu z aktywnym ostrzeganiem i wykrywaniem pieszych, wyświetlaczem ograniczenia prędkości i automatycznym rozpoznawaniem znaków drogowych wyznaczają nowe standardy w zakresie bezpieczeństwo i sprawiają, że podróż jest jeszcze wygodniejsza. Mimo spadku rynkowego w segmencie autobusów w Polsce, MAN osiągnął po pierwszym półroczu 2019 roku bardzo dobry wynik i udział w rynku na poziomie 20,6%. – mówi Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

http://www.neoplan-bus.com