Autodoładowanie. Jak działa najnowsza opcja doładowania konta od Orange?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Autodoładowanie Orange to nowa propozycja metody doładowywania konta od jednego z największych operatorów komórkowych w Polsce. Działanie usługi ma opierać się na maksymalnej automatyzacji i odciążeniu użytkownika telefonu na kartę z konieczności pamiętania o „wrzucaniu” pieniędzy na swoje konto. Ujmując najprościej: konto ma doładowywać się samo. Czy naprawdę tak jest? Jak działa Autodoładowanie Orange i jak z jego pomocą doładować konto w Orange? Sprawdzamy!

Autodoładowanie w Orange – jak to działa?

Tak, usługa Autodoładowanie w Orange rzeczywiście doładowuje konto komórkowe klienta bez jego udziału. Ten zatem jedzie samochodem, ogląda telewizję czy pracuje, gdy dostaje nagle SMS-a z informacją, że konto zostało doładowane. Oczywiście nic nie dzieje się bez jego zgody oraz wiedzy, a pieniądze na doładowania nie biorą się znikąd. 

Klient Orange decyduje, kiedy i jaką kwotą ma być doładowywane jego konto, po czym na swoim koncie w serwisie operatora dodaje kartę płatniczą. Gdy stan konta spadnie poniżej ustalonej wartości minimalnej, Autodoładowanie automatycznie je doładowuje ustaloną wcześniej kwotą. Klient może zatem wybrać, że na jego koncie zawsze musi być minimum 10 zł, a jeśli stan spadnie poniżej, to usługa ma je doładować o 25 zł.

Dzięki temu nie musi pamiętać, by doładować konto ani martwić się tym, że utraci nagle możliwość dzwonienia czy SMS-owania. Użytkownicy Autodoładowania zawsze pozostają w kontakcie – a przynajmniej tak długo, jak długo będą mieli pieniądze na koncie w banku. Co istotne, sama usługa jest w pełni bezpłatna, zatem nigdy nie pobiera z karty więcej, niż doładowuje. A jak doładować konto Orange tak, by uruchomić funkcję Autodoładowania?

Jak doładować konto w Orange przez Autodoładowanie?

Uruchomienie Autodoładowania w Orange jest bardzo proste. Trzeba zacząć od zalogowania się do swojego konta klienta na stronie doladowania.orange.pl. Następnie należy wybrać usługę Autodoładowanie i ustawić jej parametry. W tym celu wpisuje się numer telefonu, który ma podlegać automatycznego doładowywaniu, a także wartość każdorazowego doładowania i stan konta, poniżej którego usługa ma się uruchamiać. 

Pod koniec wystarczy już tylko dodać oraz zapisać dane karty płatniczej, z której Autodoładowanie będzie pobierać pieniądze na doładowywanie konta. Informacje te zostają oczywiście zabezpieczone przez operatora; nie trzeba się obawiać, że wpadną w niepowołane ręce. Danych nie wprowadza się każdorazowo – Autodoładowanie będzie działać przez cały czas, tak długo, dopóki klient sam nie wyłączy usługi. W każdej chwili może z niej zrezygnować lub zmienić ustalone wcześniej wartości, logując się do swojego konta na wspomnianej stronie.