Roaming a połączenia międzynarodowe. Czym się różnią te usługi?

, Data publikacji:

Roaming i połączenia międzynarodowe to usługi, które często są ze sobą mylone. Choć każda z nich wiąże się z komunikacją zagraniczną, dotyczą dwóch zupełnie różnych sytuacji. Zastanawiasz się, jaka jest różnica między nimi? Sprawdź, na czym polega roaming i o co chodzi w połączeniach międzynarodowych.

Co to jest roaming?

Dzięki roamingowi możesz korzystać z zagranicznych sieci komórkowych, jeśli znajdujesz się w ich zasięgu. To oznacza, że kiedy wyjeżdżasz na wakacje albo weekendowy city break do innego kraju, możesz dzwonić, SMS-ować i przeglądać internet ze swojego polskiego numeru.

Skontaktujesz się w ten sposób nie tylko z rozmówcami z Polski, ale i spoza jej granic. Z uroczej rzymskiej kawiarenki zadzwonisz i do mamy, i do nowo poznanych włoskich znajomych, a nawet do siostry, która w tym samym czasie jest na Erasmusie w Hiszpanii.

Z roamingu skorzystasz i w Unii Europejskiej – w cenach analogicznych jak w Polsce – i poza nią, ale pamiętaj, że w tym przypadku obowiązują inne stawki, więc rachunek po wakacjach może być wyższy niż zwykle.

Na czym polegają połączenia międzynarodowe?

Wiesz już, co to jest roaming, no to czas na połączenia międzynarodowe. To usługa, która pozwala dzwonić z Polski na numery zagraniczne inne niż kierunkowe z prefiksem +48. Są rozliczane według cennika operatora.

Na przykład w Orange Flex możesz prowadzić rozmowy międzynarodowe z osobami z regionów podzielonych na 3 strefy:

·      UE Plus,
·      Standard,
·      Egzotyczna.

W cenniku operatora znajdziesz dokładną rozpiskę krajów należących do każdej ze stref.

Roaming a połączenia międzynarodowe w Orange Flex

Podsumowując, roaming pozwala dzwonić z zagranicy do Polski i do innych krajów, a połączenia międzynarodowe na odwrót – umożliwiają dzwonienie z Polski za granicę. Dzięki tym usługom skontaktujesz się z bliskimi niezależnie od tego, gdzie na świecie znajduje się każde z was.

Oferta roamingu w Orange Flex

Dlaczego warto skorzystać z połączeń międzynarodowych i roamingu w Orange Flex? Przede wszystkim usługi są dostępne w wygodnej apce, w której kupisz potrzebny pakiet i sprawdzisz pozostały limit danych do wykorzystania. Co istotne, pakiet roamingu kupisz nawet na miejscu, po wylądowaniu w docelowym kraju – nie potrzebujesz do tego połączenia z internetem.

Za pakiet roamingu w Orange Flex płacisz z góry, więc korzystasz z usługi tylko do tej kwoty. Gdy dane się wyczerpią, transmisja automatycznie się zablokuje (apka powiadomi Cię też, gdy wykorzystasz 80% i 100% pakietu). Dzięki temu nie musisz martwić się o naliczenie dodatkowych opłat, co stanowi istotny plus w porównaniu z roamingiem w typowym abonamencie.

W Orange Flex w każdym planie komórkowym masz też paczkę GB w roamingu w UE bez dodatkowych kosztów:

·      6,53 GB w Planie 30 GB,

·      7,61 GB w Planie 45 GB,

·      10,87 GB w Planie 80 GB,

·      17,39 GB w Planie 150 GB.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://flex.orange.pl/uslugi/roaming.

Oferta połączeń międzynarodowych w Orange Flex

W Orange Flex możesz wykonywać połączenia międzynarodowe, jeśli wykupisz odpowiedni pakiet (czyli na takiej samej zasadzie jak w roamingu, zero niespodziewanych kosztów po fakcie). Zrobisz to w dowolnym momencie w apce. Wybierz jeden z dwóch wariantów:

  • pakiet minut jednorazowy (minuty wymienne na SMS-y i MMS-y 1:1:1) po różnej stawce w strefach:

o  UE Plus: 10 minut za 5 zł, 100 minut za 15 zł;

o  Standard: 10 minut za 15 zł, 100 minut za 100 zł;

o  Egzotycznej: 10 minut za 50 zł, 50 minut za 175 zł;

  • pakiet minut cykliczny (minuty wymienne na SMS-y i MMS-y 1:1:1) po różnej stawce w strefach:

o  UE Plus: 100 minut za 15 zł,

o  Standard: 100 minut za 100 zł,

o  Egzotycznej: 50 minut za 175 zł.

Pamiętaj, że pakiety jednorazowe są ważne przez 30 dni od zakupu, a cykliczne odnawiają się automatycznie co 30 dni do momentu, gdy wyłączysz usługę. Pobierz apkę Orange Flex, przenieś numer i bądź w kontakcie z całym światem – wygodnie i bez niespodziewanych kosztów.

art.sponsorowany