Będzie nowy Hilton w Świnoujściu

Autor tekstu: , Data publikacji:

Hilton ogłosił plany otwarcia nowego hotelu w nadbałtyckim kurorcie – Świnoujściu. Hilton Świnoujście Resort & Spa wejdzie w skład Hilton Hotels & Resorts i zostanie otwarty w 2020 roku.

– Zapotrzebowanie na infrastrukturę hotelową w Polsce stale rośnie. Nadmorskie miasta wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Gdańsk stają się coraz bardziej popularne, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od momentu otwarcia, Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie wiodącym obiektem hotelowym nad Morzem Bałtyckim i wspaniałym dopełnieniem oferty Hilton Hotels & Resorts w Europie –  tłumaczy Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes działu rozwoju w EMEA.

Budynek z ukończoną fasadą już stoi. Powstał on w oparciu o międzynarodową certyfikację ekologiczną LEED. Aktualnie trwają pracę nad wnętrzem tego hotelu przy plaży z minimum 167 pokojami z widokiem na morze.
Nowy Hilton będzie mógł pochwalić się spa, salą fitness i siłownią, jak również restauracjami oraz barami, w lobby i na dachu. Natomiast goście będą mieli również dostęp do już działającego aquaparku Baltic Park Molo, w którym znajduje się pięć basenów oraz różne atrakcje rodzinne i rekreacyjne, takie jak zjeżdżalnie, fala do surfingu, sauny czy tężnia.

– Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce – dodaje Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. – Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo – największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości tej wspaniałej nieruchomości, którzy zawitają tutaj w 2020 roku.

Świnoujście to popularny kierunek dla miłośników prozdrowotnych pobytów nad morzem i relaksu w spa. Dzięki dogodnej lokalizacji – na wyspie Uznam, przy granicy z Niemcami – ten tętniący życiem port jest atrakcyjnym miejscem nie tylko dla rodzimych gości, ale również wśród odwiedzających Niemców oraz przybywających promami Szwedów. Świnoujście jest znane z szerokich dziewiczych plaż, atrakcyjnych warunków dla jachtingu, kitesurfingu i wycieczek rowerowych oraz terenów do obserwacji ptaków (birdwatching) jak orły bieliki, a także historycznych fortów.