Butikowy hotel na czas rodzinnego pobytu w Gdańsku

Autor tekstu: , Data publikacji:

Świeże powietrze pełne jodu, niezatłoczone uliczki i plaże – to tylko niektóre zalety zwiedzania Gdańska poza sezonem. Pomiędzy spotkaniami biznesowymi i delegacjami służbowymi warto zaplanować rodzinny wyjazd nad morze.

Noclegi w Gdańsku

Jak przystało na miasto nastawione w głównej mierze na turystykę, Gdańsk posiada bogatą ofertę noclegową. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego miejsca odpoczynku, warto upewnić się, czy znajduje się ono w dogodnej lokalizacji i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Z tego względu najlepiej wybierać miejsca położone w pobliżu centrum miasta, a jednocześnie oferujące kameralną, ciepłą atmosferę. Takie rozwiązanie proponuje np. hotel butikowy Holland House – położenie w samym sercu Gdańska umożliwia szybki i łatwy dostęp do najważniejszych zabytków, a zaciszna atmosfera gwarantuje spokój i odprężenie. W odróżnieniu od hotelu sieciowego, hotel butikowy cechuje nie tylko kameralny klimat, ale również niepowtarzalność rozwiązań architektonicznych i wystroju wnętrz. Każdy apartament jest zaprojektowany i urządzony w oryginalny, unikatowy sposób. Z kolei w porównaniu z kwaterą prywatną hotel butikowy oferuje dużo wyższy standard i uczucie większego komfortu. Wybierając miejsce noclegowe, warto mieć na uwadze powyższe kwestie, by móc w pełni czerpać przyjemność ze wspólnego rodzinnego wyjazdu.

Co warto zobaczyć?

Gdańsk to niewątpliwie jedno z piękniejszych miast na mapie Polski. Słynie ze swojego niezwykłego klimatu i uroku. Spośród wielu atrakcji turyści szczególnie upodobali sobie starówkę z licznymi kościołami, pomnikami, Ratuszem Starego Miasta, Wielkim i Małym Młynem czy budynkiem Poczty Polskiej (miejsce walk stoczonych 1 września 1939 roku). Równie często odwiedzanym miejscem jest Bazylika Mariacka zwana „koroną miasta Gdańska”. To największa w Europie gotycka świątynia zbudowana z cegły. W jej wnętrzu znaleźć można wiele dzieł sztuki powstałych w okresie średniowiecza i baroku. Chętnie odwiedzanym miejscem jest także ulica Mariacka – przepiękna, malownicza uliczka z bogato rzeźbionymi fasadami kamienic należących niegdyś do zamożnych kupców i złotników. Popularnością cieszą się również: Żuraw, statek „Sołdek”, Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu oraz stadion PGE Arena (pełną informację o tym, co turyści najczęściej zwiedzają w Gdańsku, znaleźć można w raporcie turystyki gdańskiej.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta jest pomnik Neptuna, rzymskiego boga wód, który miał ponoć swój udział w powstaniu słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser. Legenda głosi, iż Neptun, oburzony wrzucaniem monet do fontanny, uderzył trójzębem w wodę i rozbił złoto w drobne płatki, które od tamtej pory przyozdabiają ziołowy trunek. Spacerując po starym mieście, warto więc skosztować lokalnego likieru z płatkami 22 karatowego złota.

O godzinie 13:03 każdego dnia ujrzeć można natomiast w oknie kamienicy obok Dworu Artusa figurę pięknej gdańszczanki, tytułowej bohaterki romansu „Panienka z okienka”. Podążając śladami gdańskich legend, wspomnieć należy również o dziejach historii Polski. Warto wybrać się na Westerplatte, by oddać hołd poległym żołnierzom.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Mając na uwadze luksusowe hotele czy zdumiewające zabytki, nie należy zapominać o zbawiennym wpływie unoszącego się w powietrzu jodu. Morze Bałtyckie zalicza się do mórz o wysokim stopniu nasycenia jodem. Szczególnie duże jego stężenie występuje podczas sztormów i silnych wiatrów. Ten cenny dla organizmu pierwiastek umożliwia przede wszystkim prawidłową pracę tarczycy, która z kolei wpływa na funkcjonowanie serca, komórek, poziom cholesterolu, kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Nadmorskie powietrze oddziałuje również korzystnie na układ odpornościowy, leczy błony śluzowe nosa i gardła, łagodzi stany zapalne w zatokach i oskrzelach. Dbanie o właściwy poziom jodu w organizmie szczególnie zalecane jest kobietom w ciąży, matkom karmiącym piersią, małym dzieciom i alergikom.

Nie dziwi więc fakt, że turyści darzą sympatią Gdańsk i lubią do niego wracać. Pobyt w nadmorskim mieście to uczta nie tylko dla ducha, ale i ciała!

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Brak możliwości komentowania.