Cashback w sprzedaży online. Jak to działa?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Przyzwyczailiśmy się już do usługi cashback, korzystając z niej w bankowości, w popularnych stacjonarnych sklepach, sprzedających książki, płyty, gry czy inne akcesoria. A jak działa cashback w sklepach online?

Wyjaśnijmy, co to cashback. To popularna usługa, dzięki której za dokonanie określonej transakcji jej sprzedawca nagrodzi nas zwrotem części zapłaty za nią. Proponuje ją np. wiele polskich banków, które za fakt założenia konta w banku X, zaproponuje nam jakiś procent zwrotu na konto za określone transakcje, kupno w wyznaczonych sklepach czy po prostu zwróci nam część opłat za prowadzenie rachunku.

Nieco inaczej sprawa wygląda w typowych sprzedażowych serwisach internetowych. W tym przypadku klient, który dokona transakcji w sklepie internetowym, jest nagradzany prowizją za zakup w sklepie sprzedawcy. Przykład: klient korzystający z serwisu cashback kupuje określone produkty poprzez stronę XYZ. Dzięki temu każdy zakup sprawia, że na jego koncie pojawiają się środki, które – po zgromadzeniu odpowiedniej sumy, może sobie wypłacić.

Co można kupić dzięki usłudze cashback?

Nie ma tutaj w zasadzie żadnych ograniczeń. Może to być elektronika, książki, meble czy odzież. Jedyny warunek to podpisanie przez sprzedawcę online umowy na realizowanie usługi cashback z jednym z jej dostawców. Kwoty, które możemy zarobić dzięki cashback różnią się w zależności od asortymentu – kupując artykuły elektroniki domowej możemy zyskać od 1 do 3 procent. Ale w przypadku np. butów czy odzieży nawet kilkanaście!

Jak skutecznie wykorzystywać cashback?

W dobie wszędobylskich sklepów internetowych łatwo znaleźć ciekawe oferty. Pojawiają się wszędzie, czy to w postaci kuszących bannerów reklamowych, czy też w reklamowych mailingach, które zapychają nasze skrzynki mailowe.
Najprostszą metodą jest wytypowanie serwisów internetowych, które gromadzą oferty typu cashback. Jednym z przykładów jest strona cashback BumerangCash.pl. Warto o nim poczytać na blogu Cashback Polska.

Jak to działa? Wspomniany serwis wymaga rejestracji użytkownika. Przez pierwsze siedem dni od momentu rejestracji uzyskamy status VIP. To oczywiste korzyści – za wszystkie transakcje dokonane w tym czasie nasz cashback będzie generował dodatkowe 20 proc. zwrotu pieniędzy za zrobione zakupy.

Warto, bo w ofercie BumerangCash.pl znajdują się prawdziwi internetowi giganci. Są wśród nich m. in. Allegro, Aliexpress, Empik, Booking.com, Emag, Castorama , MediaExpert, Pyszne.pl, Deichamnn.pl czy Frisco.pl.

Cashback dzięki wtyczce do przeglądarki

Jeśli mamy już konto w BumerangCash.pl, logujemy się do serwisu i poprzez niego szukamy naszego ulubionego sklepu. Tam znajdujemy to, co chcemy kupić i płacimy. Taka transakcja zostaje odnotowana na naszym koncie w BumerangCash. Dzięki temu dostajemy procentowy zwrot części zapłaconej sumy na nasze konto (kwoty różnią się zależności od sklepów i rodzaju kupionego towaru).

Strona cashback BumerangCash oferuje także bardzo łatwy sposób na korzystanie z dobrodziejstw usługi casback. Wystarczy zainstalować w naszej przeglądarce internetowej darmowy plugin (dzięki temu na nasze konto wpłynie dodatkowa złotówka). Wtedy niejako z automatu nasze wizyty w sklepach internetowych będą generować dodatkowy przychód. Dostaniemy zwrot pieniędzy przy każdym zakupie!

Każdy użytkownik BumerangCash może liczyć, w zależności od ilości wykonanych transakcji, na bonusy w postaci „uprade’u konta” – od Bronze, przez Silver po Gold. To z kolei przekłada się na większe korzyści.

Kiedy można wypłacić zgromadzone środki?

 

By wypłacić zgromadzone na koncie pieniądze i otrzymać zwrot środków na konto, wystarczy uzbierać 25 złotych. Są one wypłacane błyskawicznie, w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu złożenia zlecenia.

Więcej informacji na stronie www.BumerangCash.pl

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji