Centrum Konferencyjne Bania. Nowy ośrodek spotkań biznesowych dla 1000 osób

Nowoczesna przestrzeń konferencyjno-bankietowa dla 1000 osób lub 14 niezależnych sal biznesowych, a to wszystko u stóp największego ośrodka narciarskiego w Polsce. W Białce Tatrzańskiej otwiera się Centrum Konferencyjne Bania – kompleksowy ośrodek usług konferencyjnych, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających kontrahentów biznesowych.

Otwarcie Centrum, które powstaje w nowo wybudowanym skrzydle Hotelu Bania**** Thermal & Ski, zaplanowano na grudzień 2019 roku.
– Oddajemy do użytku naszych gości centrum konferencyjne, dorównujące najnowocześniejszym tego typu obiektom w Polsce. Czterogwiazdkowy hotel, terma i ośrodek narciarski, które składają się na ofertę Resortu Bania pozwolą organizować konferencje, targi czy szkolenia z bogatym programem wydarzeń towarzyszących” – mówi Stefan Stopa, dyrektor Hotelu Bania.

Część konferencyjno-biznesowa zajmuje powierzchnię 3,5 tys. m2, czyniąc Centrum Konferencyjne Bania wiodącym ośrodkiem tego typu usług w południowej Polsce. Na elastyczną w aranżacji przestrzeń, którą można dopasować do potrzeb każdego wydarzenia, składają się m.in.:

  • Sala Wierchy Z nowoczesnym systemem multimedialnym i możliwością podziału na 3-7 mniejszych przestrzeni. Całość mieści do 400 osób.
  • Sala Trzy Korony Przestrzeń estradowo-konferencyjna z profesjonalną sceną, oświetleniem, nagłośnieniem oraz amfiteatralną trybuną na 430 osób. Pozwala na organizację koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.
  • Strefa VIP 4 prestiżowe sale przeznaczone do spotkań biznesowych w kameralnym gronie.
  • Foyer 700m2 przestrzeni bankietowo-wystawienniczej z wyjściem na taras zewnętrzny. Może być miejscem networkingu w czasie konferencji lub pełnić rolę wystawienniczą, ale także połączyć dwie duże sale w spójną przestrzeń bankietową.

Odpowiednia izolacja akustyczna zapewnia komfort poszczególnym grupom klientów, a własne zaplecze techniczno-gastronomiczne, autonomiczny parking i bezpośrednie wejście do strefy konferencyjnej sprawiają, że może ona funkcjonować niezależnie od pozostałych obszarów Hotelu Bania.

–  W nowym skrzydle zastosowaliśmy innowacyjne rozwiązania multimedialne, dzięki czemu nasi goście biznesowi będą mogli m.in. sterować aranżacją dekoracyjno-świetlną lub skorzystać z zestawów do tłumaczenia symultanicznego. Nowoczesny komfort ma się tutaj łączyć z tym, co dla nas najcenniejsze: niepowtarzalną góralską atmosferą. Na czwartym piętrze nowego budynku powstała Kawiarnia Na Szczycie, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Tatr. To idealne miejsce na kameralne spotkanie biznesowe przy filiżance kawy  – dodaje dyrektor działu sprzedaży Karol Pilch.

Podhalańska tradycja nierozerwalnie związana jest z naturą, a dbałość o nią to jeden z celów przyświecających Hotelowi Bania. Spora część energii cieplnej pochodzi tutaj z geotermii. Głęboki na 2,5 km odwiert dostarcza wodę termalną o temperaturze 75°C, która wykorzystywana jest nie tylko w nieckach basenowych, ale także do ogrzewania, a nawet dzięki odpowiednim procesom technologicznym, klimatyzowania budynków, tym samym ograniczając zużycie gazu LNG oraz zmniejszając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Obok czystego powietrza, równie istotna  jest w rejonach górskich dostępność i maksymalne wykorzystanie wody. Dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom, raz wykorzystana woda jest uzdatniana jest w membranowej oczyszczalni, skąd następnie trafia do armatek śnieżnych.

Hotel Bania **** Thermal & Ski to największy w Polsce obiekt, zaprojektowany w architekturze lokalnej z wykorzystaniem drewna i naturalnego kamienia. Główną inspiracją do aranżacji nowego skrzydła była tradycyjna ornamentyka góralska a wszystkie drewniane elementy w obiekcie zostały wykonane przez lokalne firmy stolarskie. Całość łączy elementy podhalańskiej architektury z prostotą stylu skandynawskiego.

Hotel oddaje do dyspozycji swoich gości 800 miejsc noclegowych w 262 pokojach i apartamentach, niemal 300 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, a także szeroką ofertę atrakcji dla klientów indywidualnych oraz firm. Warto zaznaczyć, że w ramach każdego pakietu, Klienci otrzymują nielimitowany dostęp do Termy Bania.

Rezerwacji wiosennych terminów w Centrum Konferencyjnym Bania można dokonać pod adresem biznes@hotelbania.pl.