City break w wielkim mieście, czyli odwiedzamy Kraków i Warszawę

Przed nami jeszcze kilka jesiennych weekendów. Dokąd wybrać się na city break? Polecamy szczególnie Warszawę i Kraków, ale inaczej niż dotąd, bo bardziej lokalnie i w duchu prawdziwego slow travel.

Warszawa lokalnie

Najpierw starannie wybieramy hotel, który na weekend stanie się nie tylko naszą bazą wypadową do zwiedzania miasta, ale wręcz – drugim domem. Warto rozważyć propozycję Hoteli Mercure i ich nowej edycji programu Discover Local. W Warszawie jest to Hotel Mercure Grand, idealnie usytuowany, bo w samym centrum miasta, na ulicy Kruczej, blisko Placu Trzech Krzyży. Stąd już tylko kilka minut na pełną butików
i małych knajpek ulicę Mokotowską, klimatyczną Chmielną czy prawdziwą wizytówkę miasta, jaką jest Nowy Świat. Po spacerach i zwiedzaniu stolicy, warto również zwiedzić Hotel Mercure Warszawa Grand, który sam w sobie jest historią, a jego wnętrza nie dadzą nam zapomnieć, że jesteśmy w Warszawie. W każdym pokoju znajdują się charakterystyczne detale, takie jak np. samochód „Syrenka”. Jego produkcja rozpoczęła się w 1957 roku i dokładnie w tym samym roku wybudowano budynek tego hotelu. W centrum wellness ściany zdobią rysunki warszawskich budynków – Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Narodowego czy Zamku Królewskiego. Zostały one narysowane przez jednego z pracowników.

Grand Mercure Warsaw

Grand Mercure Warsaw

Zdaniem Zastępcy Dyrektora Hotelu, Krystiana Kotlarskiego, Mercure Warszawa Grand wyróżnia wyjątkowy design oraz personel, który poprzez swoją autentyczność pomaga odkryć Warszawę i sprawia, że goście czują się w nim wyjątkowo. – Hotele Mercure są dynamiczne, czarujące i autentyczne właśnie poprzez swoją lokalność – przekonuje Krystian Kotlarski.

Nam szczególnie spodobało się hotelowe śniadanie. Jako pierwszy hotel Accor w Polsce Mercure Warszawa Grand wprowadził do porannego menu najwyższej jakości mikroliście, czyli tzw. superfood – bogate w witaminy, smaczne i pięknie prezentujące się na talerzu.

Grand Mercure Warsaw

Loftowy Kraków

Trzeba przyznać, że pobyt w Mercure Kraków Fabryczna City, to prawdziwe podróżnicze doświadczenie. Jesteśmy w Krakowie, ale jakże innym niż ten, który dotychczas znaliśmy. Hotel Mercure Kraków Fabryczna City znajduje się bowiem w zrewitalizowanych budynkach dawnej Wytwórni Wódek Polmos. To miejsce z prawie 100-letnią historią jest częścią imponującego kompleksu Fabryczna City, ze względu na swoją wielkość zwanego miastem w mieście.

Fabryczna 13

Hotel położony jest w dzielnicy Grzegórzki, między dwoma głównymi arteriami komunikacyjnymi Krakowa, co pozwala na swobodny dojazd ze wszystkich kierunków. Od lotniska w Balicach dzieli go 20 kilometrów. Do najważniejszych atrakcji miasta: Rynku Głównego, Kazimierza czy Tauron Areny, można stąd dotrzeć w zaledwie 10 minut. Na urokliwych Grzegórzkach znajdują parki, muzea, teatry, kina, a nawet – opera.

Mercure Kraków Fabryczna City to idealne miejsce dla podróżnych poszukujących lokalnych i autentycznych doznań.

Mercure Kraków Fabryczna City

Mercure Kraków Fabryczna City

Joanna Chwastek Pluta, Dyrektor Hotelu, zaprasza do odkrycia historii dawnej fabryki wódki, poznania regionalnych smaków w restauracji Destilo i ciekawych destylatów w barze Utopia, a także do korzystania z szerokiego wachlarza atrakcji i możliwości kompleksu, takich jak spa, basen, a także pasażu z różnorodnymi restauracjami. W zasadzie można nie opuszczać przez cały weekend hotelu i jego okolic, spędzając aktywnie czas. Nam spodobała się szczególnie wizyta w Muzeum Wódki, gdzie na 1000 mkw. powierzchni czekają na zwiedzających interaktywne ekspozycje i stanowiska multimedialne opowiadające historię nie tylko trunku, ale również rozliczne metody jego produkcji. Warto wiedzieć, że jest to jedyne muzeum na świecie, które może poszczycić się zbiorem autentycznych urządzeń gorzelniczych, tworzących kompletny ciąg technologiczny do produkcji spirytusu.

art. sponsorowany