Co można zyskać polecając konto osobiste?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Konto osobiste to produkt bankowy, który pozwala na swobodne zarządzanie swoimi finansami. Możemy na nim gromadzić swoje przychody oraz dysponować nimi poprzez płatności kartą, wypłaty w bankomatach czy przelewy. Pozwala na lokowanie oszczędności, śledzenie i analizowanie salda, a dzięki specjalnym ofertom banków – umożliwia oszczędzanie na opłatach za jego prowadzenie, a nawet na zyski związane z udziałem w promocjach – np. związanych z polecaniem konta innym użytkownikom. Co można zyskać za polecenie konta osobistego?

Zwroty za zakupy 

Wciąż rosnące ceny sprawiają, że udając się na małe zakupy, wydajemy już bardzo często nie kilkanaście lub kilkadziesiąt, ale niejednokrotnie ponad 100-200 złotych. Gdy zsumuje się wydatki w skali miesiąca, jest to często kwota, która znacznie obciąża domowy budżet. Tymczasem dzięki dostępnym w bankach promocjom, np. poleceniu konta bankowego można zyskać bardzo wiele, bo nawet ponad 10% od zakupów, do określonej przez bank kwoty. W ten sposób każdego miesiąca uzbiera się pieniądze, które można przeznaczyć chociażby na dodatkową część garderoby lub na wyjście do restauracji.

Vouchery i karty upominkowe

Bardzo popularnym prezentem dla klientów polecających konto osobiste banku, są vouchery i karty upominkowe do różnych sieci sklepów (np. ogólnych, odzieżowych, sportowych, związanych z urodą czy biżuterią). Atutem takich voucherów i kart jest to, że można je wykorzystać nie tylko samodzielnie, ale też wręczyć bliskiej osobie jako prezent. Gustownie opakowane lub umieszczone w kopercie na pewno ucieszą osobę, która często robi zakupy w danej sieci sklepów. Wartość voucherów i kart upominkowych wręczanych przez banki za polecenie konta może się różnić w zależności od banku, ale zwykle jest to od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych za każdego poleconego klienta, przy spełnieniu określonych wymagań związanych z utrzymaniem przez niego konta.

Bilety wstępu do obiektów rozrywkowych i kulturalnych

Dzięki współpracy z sieciami kin, teatrów i innych obiektów rozrywkowych, polecając konto, można zyskać do nich bilety wstępu w dowolnym dniu tygodnia. Liczba przysługujących w tym zakresie biletów jest określana indywidualnie przez poszczególne banki, zwykle na podstawie liczby poleceń oraz czasu korzystania z konta osobistego przez nowych, poleconych klientów. Banki zatem są w stanie zapewnić dodatkową rozrywkę każdej osobie, która zaangażuje się w rozwijanie ich  sieci klientów.

Atrakcyjne lokaty

Ze względu na bardzo niskie stopy procentowe, zakładanie lokat nie jest już tak opłacalne, jak to było jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Lokaty, na których można zyskiwać w skali roku ułamki procentów od zdeponowanej kwoty, nie cieszą się dużą popularnością i osoby, które chcą oszczędzać, decydują się na inne produkty. Polecając konto osobiste w danym banku, można jednak to zmienić. Banki oferują bowiem atrakcyjną lokatę (do określonej kwoty) o stopie procentowej przekraczającej kilka razy tę standardową każdej osobie, która poleci ich produkty innym. To spore udogodnienie, szczególnie gdy trzyma się na swoim koncie duże oszczędności i nie chce ich używać do lokowania w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe.
Decydując się na konto osobiste danego banku, warto sprawdzić, czy oferuje on określone profity przy jego polecaniu, szczególnie gdy rodzina lub znajomi poszukują akurat idealnego rozwiązania w tej kwestii dla siebie. Te profity mogą być różne, stąd też w pierwszej kolejności należy się zastanowić, jakie są nasze potrzeby, a następnie udać się do banku lub zadzwonić na infolinię, by dowiedzieć się o warunkach, które należy w tym zakresie spełnić.