Czym skorupka za młodu…, czyli język angielski dla dzieci

Autor tekstu: , Data publikacji:

Świadomość tego, że języki obce trzeba znać jest coraz większa. Świadczą o tym chociażby najnowsze wyniki rankingu EF EPI, w którym Polska zajęła miejsce w ścisłej czołówce. Szóste miejsce w zestawieniu świadczy nie tylko o coraz lepszej znajomości języka angielskiego, potwierdza również pozytywne prognozy i trendy w tym zakresie. Aby utrzymać tę dobrą i z pewnością słuszną tendencję, należy zwrócić szczególną uwagę na obszar jakim jest nauka języka angielskiego dla dzieci.

A nauka to potęgi klucz

Oczywiście możemy dziś w pełni korzystać z faktu, że języki obce są częścią obowiązkowego programu nauczania w szkołach publicznych. Warto jednak skonfrontować się z rzeczywistością i faktami, które jasno pokazują, że edukacja szkolna to zdecydowanie za mało, jeśli efektem ma być coraz lepsza znajomość języka, biegłość, umiejętność komunikowania się, czytania w języku angielskim. Można pokusić się o stwierdzenie, że coraz większa grupa rodziców ma świadomość takich właśnie wymogów. Stąd też rosnące zainteresowanie ofertą, jaką prezentują dobre szkoły języka angielskiego dla dzieci.

Z angielskim od najmłodszych lat

Warto wiedzieć, że nie trzeba wcale czekać aż maluch wyrośnie z zabawek, klocków oraz kolorowanek i pójdzie do pierwszej klasy. W dobrych szkołach językowych dostępne są kursy, które będą pouczające i zabawne i dla przedszkolaków i dla całkiem poważnych gimnazjalistów. Oczywiście będą to odrębne zajęcia i kursy języka angielskiego dla dzieci – dla poszczególnych kategorii wiekowych lub w grupach kompletowanych na podstawie poziomu zaawansowania.

Na angielski dla dzieci można zapisać już nawet 3-4 letnie maluchy. Oczywiście nie ma tu mowy o posadzeniu małych, energicznych uczniów w ławkach. Dzieci w tym wieku uczą się poprzez zabawę, śpiew, gry dostosowane do ich poziomu. Na podobnych zasadach będzie opierał się kurs angielskiego dla dzieci tuż przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. Taniec, śpiew, zabawy, czyli nauka języka „całym ciałem”, zgodnie z teorią, że dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, wszystkimi zmysłami. Nieco starsi uczniowie (poziom nauczania początkowego) nadal świetnie bawią się podczas lekcji angielskiego, jednocześnie poznając już pewne zasady, reguły i gramatykę.

Młodzież uczy się angielskiego

W szkołach językowych oferujących naukę angielskiego dla dzieci, bardzo bogaty pakiet kursów stanowią zajęcia dla nieco starszych uczniów. Pamiętajmy, że już na poziomie 3 klasy szkoły podstawowej można przygotowywać się do pierwszych ważnych egzaminów. Dlatego warto postawić na taką szkołę angielskiego dla dzieci, która ma sukcesy w zakresie przygotowania do YLE, FCE, CAE itp. Istotnym kryterium wyboru jest też podział na różne poziomy zaawansowania wprowadzony już na przełomie podstawowej szkoły i gimnazjum.

Warto postawić na najlepszych

Oczywiście wybierając szkołę, które ciekawie i skutecznie wprowadza język angielski dla dzieci, należy także zwrócić uwagę na metody nauczania, dostępność nauki języka angielskiego dla dzieci online oraz rezultaty nauczania (egzaminy, praktyczna znajomość języka). Warto wcześniej zapoznać się ze specyfiką metod takich jak np. TPR (Total Physical Response), SMILE czy INSELL. Więcej informacji na ten temat angielskiego dla dzieci można znaleźć na http://empikschool.com/pl/kursy-dla-dzieci-i-mlodziezy.