W 2018 roku postaw na inwestycyjne pewniaki!

Inwestowanie w nieruchomości to coraz bardziej popularna forma lokowania kapitału na polskim rynku. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się apart i condohotele. Ich atrakcyjność wynika przede wszystkim z bezpieczeństwa transkacji i gwarantowanej stopy zwrotu. Wielu ekspertów uważa wręcz, że współczesna żyła złota, szczególnie jeśli znajdują się w nadmorskiej lokalizacji. Głównym zainteresowaniem odwiedzających Trójmiasto cieszy się baza noclegowa zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie centrum miasta (m.in. Wyspa Spichrzów) oraz lokalizacje nad brzegiem morza, w tym miejscowości turystyczne (np. Jurata).

Sukces Hotelu Number One w Gdańsku

Przekonali się o tym właściciele apartamentów zakupionych w systemie condo w Hotelu Number One. Obiekt został zrealizowany przez Dekpol S.A. na Wyspie Spichrzów w prestiżowym sąsiedztwie gdańskiej starówki. Hotel Number One został otwarty w kwietniu 2017 r. i od pierwszych miesięcy funkcjonowania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, w tym gości z zagranicy. W miesiącach wakacyjnych obłożenie wynosiło około 80%. Wśród gości Hotelu Number One blisko 70% stanowią zagraniczni turyści, z których największą grupę tworzą Norwegowie, Szwedzi, Niemcy oraz Brytyjczycy.

– Szybki wzrost liczby gości hotelowych i osiągnięcie w o krótkim czasie bardzo wysokiego poziomu obłożenia hotelu na poziomie porównywalnym do średniej na lokalnym rynku potwierdza, że branża turystyczna w Trójmieście cały czas potrzebuje nowych miejsc noclegowych. To stwarza ogromny potencjał inwestycyjny dla osób rozważających inwestycje w powstające tu nieruchomości wakacyjne przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. Szczególnie, że posiadanie własnego apartamentu w condohotelu to gwarancja pewnego i stałego zysku – powiedział Sebastian Barandziak, Dyrektor sprzedaży i Członek Zarządu Dekpol S.A.

Zakup apartamentu w systemie condo jest bardzo bezpieczną formą inwestycji. Szczególnie, że w przypadku Gdańska sezon turystyczny nie ogranicza się do dwóch miesięcy w roku. Każdego roku obserwuje się ok. 10% wzrost liczby odwiedzających stolicę województwa pomorskiego.

Po sukcesie inwestycji Hotel Number One Dekpol S.A. rozpoczął realizację dwóch kolejnych inwestycji w atrakcyjnych, nadbałtyckich lokalizacjach.

Grano Residence – luksusowy projekt na Wyspie Spichrzów

Pierwszą z nich jest luksusowy kompleks apartamentowo-hotelowy Grano Residence zlokalizowany w obrębie ulic Pszennej i Żytniej na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Inwestycja przewiduje powstanie 141 luksusowych apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 31 do 82 m2, a także ze 136 komfortowych pokoi hotelowych o powierzchni od 21 do 47 m2, sprzedawanych w systemie condo.

W Hotelu Grano powstanie elegancka i przestronna restauracja, centrum konferencyjne oraz strefa SPA & Wellness. Do dyspozycji gości i właścicieli będzie m.in.: basen, strefa dla dzieci, sauna sucha i parowa, strefa fitness z siłownią kardio, strefa relaksu z jacuzzi, a także w ofercie znajdą się oryginalne zabiegi SPA.

– Położenie w ścisłym centrum Gdańska pozwoli na dostęp do pełnej infrastruktury rozrywkowo-usługowej, zapewniając najwyższy komfort codziennego życia zarówno mieszkańcom, jak i gościom części hotelowej. Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa inwestycja Grano Residence zapewni inwestorom bardzo atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji – podkreślił Sebastian Barandziak.

Verano Residence – apartamenty w Juracie

Drugą nową inwestycją w ofercie spółki Dekpol S.A. jest inwestycja Verano Residence, położona tuż nad Zatoką Pucką w Juracie. Nowoczesna willa, zainspirowana stylem luksusowych rezydencji znad francuskiej riwiery, oferuje ekskluzywne apartamenty, które będą doskonałą inwestycją dla wszystkich tych, którzy szukają atrakcyjnych nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy. W ramach inwestycji powstaje 11 luksusowych apartamentów o optymalnej do wakacyjnego wynajmu powierzchni od 30,9 do 57,6 m2 i strukturze pokoi od 1 do 3. Do każdego apartamentu będzie przynależeć balkon lub taras o powierzchni nawet 37 m2. Projekt inwestycji uwzględnia również powstanie podziemnego garażu oraz naziemnych miejsc postojowych. Apartamenty Verano Residence, sprzedawane są z opcją wykończenia “pod klucz” w jednym z czterech dostępnych pakietów: minimal, modern, skandi lub soft. Ich luksusowy charakter uzupełni inteligentny system sterowania – FIBARO, który będzie udogodnieniem zarówno dla lokatorów, jak również dla właścicieli apartamentów. Z innych innowacji technologicznych w budynku zastosowane zostaną panele solarne. Teren inwestycji, ze starannie zaprojektowaną zielenią, zostanie zaś ogrodzony i wyposażony w monitoring.

Półwysep Helski to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc nad Zatoką Gdańska. Jurata jest zaś najbardziej prestiżowym kurortem nad Morzem Bałtyckim. Mimo licznych walorów turystycznych, półwysep posiada bardzo ograniczoną bazę noclegową, szczególnie w wysokim standardzie.

– Verano Residence jest odpowiedzią na tę rynkową niszę i doskonała inwestycja dla wszystkich tych, którzy szukają drugiego domu na wakacje czy atrakcyjnych nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy – podsumowuje Sebastian Barandziak.