Dobra poduszka i odpowiedni materac pozytywnie płyną na jakość Twojego snu

Niektórzy z nas dopiero po wizycie u lekarza dowiadują się, że ich problemy zdrowotne mają związek z niewłaściwym snem. To bardzo proste: jakość snu ma fundamentalne znaczenie dla zapobiegania i leczenia wielorakich schorzeń i dla naszego samopoczucia. Możemy ją sobie zapewnić poprzez dobrej klasy materac i taką samą poduszkę.

Co znaczy zdrowy sen?

Ludzie, którzy dobrze sypiają rzadziej chorują, cieszą się lepszym samopoczuciem, lepiej działają za dnia. W czasie snu nasz organizm odnawia swoje siły. Może to nastąpić w pełni tylko wtedy, gdy zapewniliśmy sobie odpowiednie warunki snu. Dobre materace i poduszki nie są więc jedynie rodzajem dodatku do wyposażenia sypialni, ale mają realne oddziaływanie na zdrowie naszego ciała i prawidłowe działanie funkcji psychicznych.

Najlepsze z nich jakie możemy znaleźć obecnie na rynku (i to wcale po niewygórowanych cenach) produkuje szwedzka firma Hilding, której marki Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed by Hilding prowadzą we wszystkich zestawieniach produktów zapewniających zdrowy sen.

Materac 90×200 – kiedy warto zdecydować się na jego zakup?

Materac – podstawa zdrowia

Czy śpisz na odpowiednim materacu? Przedstawmy materac, o którym śmiało można powiedzieć, że stanowi wzór dla funkcjonalnych, nowoczesnych i przede wszystkim zdrowych rozwiązań w naszej sypialni.

Za przykład weźmy materac Fit 4 Sleep H3/H4. To materac piankowy, który z łatwością przeszedł wszelkie testy i otrzymał certyfikat AEH świadczący o jego korzystnych dla zdrowia cechach. Nie bądźmy zaskoczeni dziesięcioletnią gwarancją – w przypadku marki Hilding oraz powiązanych marek to standard. Niezwykle nowatorskim rozwiązaniem jest wkład składający się z dwóch rodzajów nowoczesnych pianek wysokoelastycznych, które zostały ułożone w warstwy pozwalające na wybór odpowiedniej dla nas twardości – materac jest odwracalny i tylko od nas zależy czy będziemy woleli jego bardziej miękką czy twardszą stronę.

Materac znakomicie nadaje się dla dwojga śpiących, ponieważ nie przenosi drgań podczas zmiany pozycji. Konstrukcję materaca można nazwać wyszukaną, choć jest ona niezwykle stabilna i trwała. Mianowicie utworzono aż siedem stref twardości – wynika to z faktu, iż np. miejsce, gdzie spoczywają stopy odbiera mniejszy nacisk niż miejsce, gdzie kładziemy np. barki. Wszystko dla naszego komfortu, który zostaje uwzględniony z wiedzą i ludzkiej anatomii. Efektem są dobrze przespane noce. Ale także lekkie chłodzenie w sezonach letnich i lekkie nagrzewanie w zimie, gdy tego potrzeba. Doskonała wentylacja i przewiewny pokrowiec oraz możliwość prania produktu decydują o maksymalnej higienie snu. Całość jest łatwa w montażu i znakomicie opakowana oraz zabezpieczona przed uszkodzeniami.

Poduszka – ważny element zdrowego snu

Jaka poduszka powinna towarzyszyć takiemu materacowi? Wybierzmy dobrze, ponieważ poduszka to istotny element całego zestawu.

Z czystym sumieniem możemy polecić model SleepMed Supreme Pillow. To poduszka na miarę najlepszej sypialni, zapewniająca najwyższy poziom komfortu. Znakomite, bardzo oryginalne i zgodne z wiedzą medyczną wyprofilowanie, całkowita antyalergiczność, doskonała wentylacja – to tylko niektóre z jej zalet. Została zbudowana z najnowszej generacji pianek uzupełnionych o włókna węglowe. Dba o nasz kręgosłup (walor zdrowotny) tak samo jako o nasz komfort (uczucie składania głowy na przystosowanym podłożu – walor użytkowy). Pozwala na prawdziwy odpoczynek najwyższej klasy. Żaden pięciogwiazdkowy hotel nie powstydziłby się tej poduszki w swoim najlepszym apartamencie. Poduszka jest zamknięta w genialnie skonstruowanym pokrowcu, który wzmacnia poczucie komfortu, pochłania nadmiar wilgoci. Takie produkty nie powstają przypadkiem – trzeba wykonać dokładne badania, aby ten poziom ergonomii – a więc także prozdrowotności i komfortu – osiągnąć.

Podsumowanie

Widzimy więc, że zarówno materac jak i poduszka mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki ich właściwemu wyborowi możemy sobie bardzo pomóc. Wolność od niechcianych dysfunkcji somatycznych i psychicznych – to często zasługa dobrej poduszki i odpowiedniego materaca. Skoro możemy w tak prosty sposób zadziałać pozytywnie na nasze zdrowie – to powinniśmy to zrobić.