Gdzie zorganizować konferencję, by było idealnie?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Wybór miejsca to jeden z kluczowych i chyba najtrudniejszych wyborów, przed jakimi stają osoby podejmujące się organizacji konferencji. Spoczywa na nich duża odpowiedzialność, ponieważ należy dokonać go w sposób przemyślany i efektowny. O czym należy pamiętać?

Musi być wygodnie

Podczas konferencji spotykają się osoby z danej branży. Ich obecność ma być dla nich przede wszystkim okazją do rozwoju w danej dziedzinie i poszerzania swoich horyzontów. Wtedy też mają okazję wysłuchać ciekawych prelekcji, zadać nurtujące pytania czy podzielić się swoją wiedzą. A to oznacza, że konferencja jest dla każdego uczestnika angażująca i wymagająca wysiłku intelektualnego. Dlatego miejsce musi być wygodne. I kluczowe stają się tu oczywiście sale konferencyjne. Łódź, Warszawa czy inne polskie miasta mają ich w swojej ofercie wiele, ale nie wszystkie spełniają rzeczywiste oczekiwania i potrzeby uczestników.

Idealna sala konferencyjne

Jak wygląda idealna sala konferencyjna? Przede wszystkim jest idealnie dostosowana do liczby uczestników. Inaczej kształtują się potrzeby małych grup, a inaczej dużych. Dotyczy to między innymi ustawienia krzeseł, czy możliwości swobodnej dyskusji. Poza tym sala musi być idealnie oświetlona.  Pozostaje także  kwestia doskonałego zaplecza technicznego. Projektor, tablice demonstracyjne – to dzisiaj standard, którego absolutnie nie powinno zabraknąć.

A co z dojazdem?

Dojazd i wiążące się z nim połączenie komunikacyjne to kolejna niezwykle ważna kwestia w wyborze miejsca na konferencję. Musimy pamiętać, że nasi goście docierać będą z różnych stron, więc najlepiej, jeśli wybierzemy miejsce położone przy głównych drogach i … doskonale oznaczone. Często jest tak, że docieramy prawie na miejsce i nie potrafimy dojechać do celu, krążąc dookoła i szukając. Dobrze więc, gdy miejsce jest znane i na trasie doskonale oznaczone.

Zaplecze noclegowe i gastronomiczne

Nie ma konferencji, która trwałaby chwilę, a uczestnicy nie zdążyliby zgłodnieć czy się zmęczyć. Dlatego wybierając miejsce, zadbajmy o to, aby zapewniało także obsługę gastronomiczną i noclegową. A jeśli do tego ma atrakcje, które po spotkaniu pomogą się odprężyć, wtedy jest idealnie. I takim właśnie miejscem są Termy Uniejów, gdzie organizowane są liczne konferencje, a także imprezy firmowe. Łódź, Kraków, Bydgoszcz, Wrocław – tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski.