ibis Styles, czyli hotelowa ekonomia na wysokim poziomie

Autor tekstu: , Data publikacji:

ibis Styles to ekonomiczna marka należąca do rodziny hoteli ibis. Główny wyróżnikiem dla marki jest zamiłowanie do kreatywnego designu, kreatywności i angażującej atmosfery pełnej zabawy. Dzięki niepowtarzalnym wystrojom, które bazują na starannie i precyzyjnie wybranym niepowtarzalnym motywie przewodnim, każdy hotel marki gwarantuje atmosferę pełną optymizmu, w nowoczesnym, zdumiewającym otoczeniu. Zgodnie z filozofią marki, każdy hotel ma unikalny motyw przewodni, każdy z nich zaskakuje zupełnie innym storytelligiem, wciągając gości w angażujący świat. Klimat dopełnia hotelowy zespół, który zaskakuje gości drobnymi i przyjemnymi udogodnieniami sprawiającymi, że każdy pobyt jest dopasowany do indywidualnych potrzeb gości. Pary, rodziny, przyjaciele i goście biznesowi – każdy znajdzie coś dla siebie w hotelach ibis Styles składających się nad ponad 560 obiektów z unikalnym designem, zapraszających turystów do ponad 45 krajów dookoła świata.

Każdy ibis Styles jest niepowtarzalny, a jego design nawiązuje do tradycji, historii lub kultury wybranej lokalizacji. Marka należy do Accor, wiodącej grupy hotelarskiej na świecie, oferującej gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. W Polsce obecnie funkcjonuje 18 hoteli sygnowanych marką ibis Styles.

Przykłady flagowych obiektów marki:

ibis Styles Kraków Centrum

Otwarty w 2021 roku ibis Styles Kraków Centrum inspirację do wystroju czerpie z bogatej historii miasta i okolic. Kraków na przestrzeni wieków urósł do miana kolebki polskiej kultury, dlatego też wystrój nowoczesnych pokoi nawiązuje do dziedzictwa i historii miasta swoim kreatywnym designem. Jest to idealne miejsce dla wielbicieli miejscowej kultury i sztuki. Połączenie tradycji i nowoczesności objawia się nie tylko w wyglądzie, ale także funkcjonalności. Naprzeciwko wejścia do hotelowej restauracji znajduje się tablica ogłoszeniowa dla lokalnej społeczności, a także miejsce wymian. To przestrzeń, w której wszyscy odwiedzający hotel mogą wymieniać się książkami, płytami, winylami czy np. sadzonkami roślin. W częściach wspólnych można znaleźć cytaty i nawiązania do najpopularniejszych i wsławionych osobistości ze świata polskiej literatury czy sztuki, związanych z Krakowem. Hotelowe wykładziny nawiązują do wzorów linii papilarnych, w myśl motywu przewodniego – śladów ludzkości. Z kolei w każdym pokoju znajdują się zakodowane przesłania zapisane alfabetem morsa, które każdy z gości może odgadnąć, korzystając z dołączonych instrukcji. W ten sposób ibis Styles Kraków Centrum zachęca ludzi do interakcji, wymiany poglądów i zaangażowania się w lokalną kulturę.

Liczba pokoi: 259

Strona www: Nowoczesny Hotel ibis Styles Kraków Centrum – ALL – ALL (accor.com)

ibis Styles Warszawa Centrum

Inspiracją do motywu przewodniego dla ibis Styles Warszawa Centrum, nawiązując do lokalizacji hotelu przy Wiśle, stał się czas spędzony nad rzeką. Barwne murale, odważne kolory oraz tworzące wyjątkowy klimat neony oddają wartki nurt najbardziej znanej w kraju rzeki, nawiązując przede wszystkim do dobrze spędzonego czasu. Wodne motywy można odnaleźć w hotelowej restauracji i barze, którego sufit jest inspirowany łodzią rybacką, a design hotelu przywołuje na myśl motywy marynarskie z kolorowymi pasami, kołami ratunkowymi czy sieciami starannie wkomponowanymi w przestrzenie obiektu. W pokojach postawiono na ekologię – plastikowe kubki zastąpiono szklankami, natomiast foliowe woreczki jednorazowe zmieniono na papierowe. Goście mogą korzystać ze specjalnych urządzeń do filtrowania wody z licznikiem zaoszczędzonych butelek plastikowych. Całość uzyskała prestiżowy certyfikat BREEAM.

Liczba pokoi: 179

Strona www: Hotel w Warszawie: ibis Styles Warszawa Centrum – ALL – ALL (accor.com)

ibis Styles Szczecin Stare Miasto

Motywem przewodnim mieszczącego się w sercu Szczecina ibis Styles Szczecin Stare Miasto jest cyrk. Tematykę hotelu można odnaleźć na każdym kroku w trakcie pobytu, już od samego wejścia i recepcji – utrzymanych w cyrkowym stylu, z odważnymi kolorami i kreatywnymi czcionkami. Monocykl w lobby, kolorowe meble czy wizerunki klaunów w przestrzeniach wspólnych nadają hotelowi charakteru i zapraszają do świata marzeń, fantazji i iluzji. Całości dopełniają krzywe zwierciadła rozlokowane tuż za hotelową restauracją czy piętra hotelu utrzymane w stylistyce motywu przewodniego. Nie można zapomnieć także o wystroju pokoi, w których również znalazły się nawiązania do świata iluzji. W historycznej części starego miasta na gości czekają 4 nowoczesne sale konferencyjne, restauracja Winestone, a także Winebar. Wszystko to pod znakiem ekologii – hotel spełnia wymagania budownictwa ekologicznego, a inwestycja została zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacji BREEAM.

Liczba pokoi: 161

Strona www: ibis Styles Szczecin Stare Miasto | ibis Styles | Accor – ALL

ibis Styles Bolesławiec

Hotel ibis Styles w Bolesławcu czerpie z bogactwa i artystycznego kunsztu lokalnego dziedzictwa, jakim jest znana na całym świecie ceramika. Stąd motywy nawiązujące do form ceramicznych są starannie wplecione w wystrój hotelu. Motyw przewodni widać już na samym starcie – stanowisko na recepcji w formie dwóch filiżanek oraz bogate zdobienia nawiązujące do formowania i barwienia ceramiki, to nic innego, jak ukłon w stronę historii tej lokalizacji. Kolorowe i oryginalne pokoje odnoszą się do miejscowego dziedzictwa na każdy możliwy sposób: ceramicznymi talerzami na ścianie, malunkami inspirowanymi ceramiką i procesem jej wytwarzania czy fotelami kształtem przypominającymi filiżanki. Osoby wybierające pobyt w hotelu mają bezpośredni dostęp do Parku Wodnego Orka z kompleksem basenowym, spa, siłownią, zjeżdżalniami i jacuzzi.

Liczba pokoi: 65

Strona www: Hotel w centrum Bolesławiec: ibis Styles Bolesławiec – ALL – ALL (accor.com)

ibis Styles Lublin Stare Miasto

ibis Styles Lublin Stare Miasto, który znajduje się w samym sercu Lublina emanuje niezbadaną historią metropolii. Wystrój hotelu został oparty o kultowe lubelskie legendy, które wciągają gości w tajemniczy świat historii tego urokliwego miasta. „Kamień nieszczęścia” czy „Sąd diabelski” to tylko niektóre opowieści znane mieszkańcom, do których odwołanie znaleźć można w hotelu. Każdy z gości może poczuć się jak detektyw na tropie śladów, które zaprowadzą go do rozwiązania zagadki, jaką skrywa każda z historii. Wprawne oko dostrzeże odniesienia do lubelskich legend na każdym etapie niezwykłej podróży. Nowoczesne, klimatyczne przestrzenie, komfortowe pokoje z charakterem oraz przepełniona kuszącymi aromatami, wykwintnymi międzynarodowymi i lokalnymi smakami, restauracja Legendy Miasta zachwyci każdego miłośnika przygód. Na gości biznesowych czeka nowoczesne centrum biznesowe dostępne całą dobę. 

Liczba pokoi: 114

Strona www: Hotel w Lublinie: ibis Styles Lublin Stare Miasto – ALL – ALL (accor.com)