Grand Hotel Stamary. Wyjątkowe miejsce na mapie Zakopanego

Grand Hotel Stamary to marka z ponad 100-letnią tradycją. Hotel mieści się w budynku z 1905 roku zaprojektowanym przez Eugeniusza Wesołowskiego. Hotel gościł takie sławy jak Ignacy Paderewski, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy Józef Piłsudski. Tu prezentował swoje utwory Karol Szymanowski.

Przez wiele lat budynek zmieniał swoje przeznaczenie. Do 2002 roku był własnością Funduszu Wczasów Pracowniczych i nosił nazwę Podhale. W roku 2002 został sprzedany aktualnym właścicielom. Po gruntownym remoncie w roku 2006 ponownie powitał gości hotelowych już jako czterogwiazdkowy Grand Hotel Stamary. Obecni właściciele przywrócili obiektowi pierwotny kształt architektoniczny i stylowe, eleganckie wnętrza, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej reprezentacyjnych i luksusowych hoteli w Zakopanem.

Atutem hotelu jest wyjątkowe Wellness & Spa & Physiohealth o powierzchni 600 m 2 z 10 gabinetami zabiegowymi. Profesjonalny sprzęt, w połączeniu z troskliwą opieką i wysoką jakością kosmetyków, gwarantuje doskonałe warunki do zadbania o wygląd i sprawność ciała oraz o przywrócenie harmonii i spokoju. Jest to jedno z najbardziej relaksujących SPA w Zakopanem.

Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych w ofercie SPA znajdują się również zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane przy pomocy nowoczesnych urządzeń (laser wysokoenergetyczny, fala uderzeniowa i pole magnetyczne), masaże lecznicze i sportowe, kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne) i leczenie ruchem. Centrum posiada również ofertę dla najmłodszych realizowaną w ramach Kolorowego SPA. Dla osób, które chciałyby poprawić sprawność i wymodelować ciało przez ruch, organizowane są zajęcia z trenerem personalnym oraz zajęcia jogi. W centrum SPA znajdują się: basen z systemem hydroterapii, jacuzzi, kompleks saun, mała siłownia oraz dwupoziomowa sala zabaw dla dzieci.

Grand Hotel Stamary to wyjątkowy hotel z historią, co potwierdzają wysokie oceny jakimi cieszy się wśród gości. Te opinie, to również wynik indywidualnego podejścia do każdego klienta, serwisu na najwyższym poziomie, doskonałej jakości używanych produktów, wykwintnej kuchni, dyskretnej opieki i profesjonalnego wsparcia klienta przez personel, serdecznej gościnności, troski o każdy szczegół oraz realizowania nawet najbardziej niestandardowych życzeń.

Grand Hotel Stamary to również siedziba Honorowego Konsulatu Republiki Słowackiej. Usytuowany jest w odległości 200 m od Dworca PKP/PKS, 700 m od słynnego zakopiańskiego deptaku – ul. Krupówki, 1 km od Teatru Witkacy. Od najbliższych lotnisk dzieli Hotel 70 km z Popradu oraz 110 km z Krakowa.