Idealna kawa do biura. Gdzie kupić?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Idealna kawa do biura – gdzie kupić?

Kubek dobrej, gorącej kawy i praca biurowa? W umysłach większości ludzi te dwa obrazy pasują do siebie jak ulał. W końcu kofeina działa pobudzająco i pozwala na przystąpienie do zawodowych obowiązków ze zdecydowanie większą werwą. Pracodawcy również zdają sobie z tego sprawę i chętnie wyposażają firmowe kuchnie w ekspresy. Jaka kawa będzie do nich najlepsza i gdzie ją dostać?

Kawa do biura – jak zadowolić wszystkich?

Chociaż każdy z nas ma zupełnie inne preferencje smakowe, istnieje wiele gatunków kawy, które są powszechnie lubiane przez niemal wszystkich fanów czarnego napoju. Robusta, chociaż bardzo ceniona przez smakoszy dla wielu osób może być zbyt wyrazista i gorzka. Arabica jako delikatniejsza odmiana ma zdecydowanie większe szanse na trafienie w gusta większości osób w biurze. 

Z tego powodu najchętniej wybieraną kawą do biura jest właśnie 100% arabika albo mieszanki arabiki z robustą, gdzie ta pierwsza stanowi zdecydowaną większość. Te drugie są nieco mocniejsze zarówno w kwestii smaku, jak i zawartości kofeiny, co może doskonale sprawdzać się w warunkach pracy. Na dodatek bardzo dobrze komponują się z mlekiem, gdyż ich nieco intensywniejszy smak jest odpowiednio łagodzony przez mleczną piankę. 

Oczywiście 100% arabika również może być łączona z mlekiem. Zwłaszcza ta pochodząca z Ameryki Południowej i Środkowej, która charakteryzuje się bardziej orzechowymi i czekoladowymi nutami niż jej odpowiednik z Afryki. 

Kawa ziarnista czy mielona? 

Popularność kawy mielonej wynika z prostoty jej przyrządzania. By móc to zrobić wystarczy czajnik, który zagotuje wodę i nic więcej. Obecnie jednak coraz więcej biur wyposażonych jest w ekspresy, które posiadają również wbudowane młynki. W takim przypadku kawa ziarnista staje się świetną alternatywą, nad którą warto się zastanowić. 

Przewaga ziaren nad popularnym mielonym odpowiednikiem zawiera się właśnie w ich postaci. Dzięki temu, że są one mielone bezpośrednio przed zaparzeniem, pozwalają na stworzenie naparu, który jest zdecydowanie bardziej aromatyczny i dostarcza więcej doznań smakowych. Ziarnista kawa do ekspresu po prostu smakuje lepiej, doskonale stymuluje koncentrację i skuteczniej pobudza, dzięki czemu komfort pracy znacząco się zwiększa. 

Właśnie dlatego, jeżeli masz tylko możliwość zmielenia ziaren, to ziarnista kawa do ekspresu będzie zdecydowanie najlepszym wyborem, który z pewnością docenią wszyscy smakosze w biurze. 

Gdzie kupić najlepszą kawę do ekspresu?

Jeżeli zależy Ci na tym, by kawa pita w biurze dobrze spełniała swoje zadanie, postaw na ziarna dobrej jakości. Znajdziesz je w profesjonalnych sklepach z kawą, takich jak BeMyBean. Jest to miejsce, które dysponuje swoją własną palarnią ziaren, więc robiąc u nich zakupy, masz gwarancje, że otrzymasz świeży i w pełni aromatyczny produkt. 

Sklep ByMyBean prowadzi sprzedaż internetową, więc możesz skorzystać z jego oferty niezależnie od tego gdzie znajduje się Twoje biuro. W ten sposób możesz cieszyć się najlepszą kawą w bardzo atrakcyjnych cenach. Sklep znajduje się pod adresem https://bemybean.pl/.