Jak spakować się na wakacje do małej walizki? 5 sprawdzonych porad

Autor tekstu: , Data publikacji:

Pakowanie się na wakacje zwykle wiąże się z wieloma problemami z domknięciem walizki i zmieszczeniem do niej różnych rzeczy. Jeśli chce się ich uniknąć, warto poznać sprawdzone sposoby na zapakowanie wszystkich przedmiotów do małej walizki. Oto 5 najlepszych porad.

1.Postaw na worki próżniowe
2. Pakuj drobiazgi… do butów
3. Niepotrzebne rzeczy zostaw w domu
4. Nie zabieraj do walizki dużych opakowań kosmetyków
5. Roluj ubrania
Zmieszczenie wszystkich ubrań, butów, kosmetyków i innych przedmiotów w niedużej walizce jest nie lada problemem dla wielu osób. Szczególnie trudne jest zapakowanie się do bagażu podręcznego i walizek zabieranych do luku bagażowego w samolocie. Aby uniknąć opłat za nadbagaż i innych kłopotów podczas wyjazdów na wakacje, warto poznać 5 sposobów na pakowanie małej walizki.

Postaw na worki próżniowe

Worki próżniowe umożliwiają znaczne zmiejszenie objętości ubrań i schowanie ich nawet do małej walizki. Wystarczy ułożyć ubrania w worku, odessać powietrze i spakować się na wakacje.

Pakuj drobiazgi… do butów

W małej walizce ważne jest efektywne wykorzystanie całego dostępnego miejsca. Jeżeli zabiera się dodatkową parę obuwia, warto włożyć do butów skarpetki, majtki lub różne drobne przedmioty. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo przestrzeni w walizce.

Niepotrzebne rzeczy zostaw w domu

Na wakacje powinno się zabierać wyłącznie te rzeczy, które są naprawdę potrzebne. Pozostałe przedmioty powinno nie zostawić w domu. Przed pakowaniem warto zrobić listę rzeczy do zabrania, a następnie wykreślić z niej wszystko, bez czego można obyć się podczas wczasów. Lista przyda się w szczególności podczas pakowania walizki dla dzieci, gdyż rodzice mają tendencję do zabierania zbyt wielu ubranek, zabawek i innych przedmiotów do opieki nad maluchem.

Nie zabieraj do walizki dużych opakowań kosmetyków

Jeśli na wakacje zabiera się jedynie małą walizkę, powinno się spakować do niej mniejsze opakowania kosmetyków. Kosmetyki do bagażu podręcznego są doskonałym wyborem na krótkie wyjazdy i city break. Podczas dłuższych wyjazdów kosmetyki do codziennej higieny warto kupić po dotarciu na miejsce wypoczynku.

Roluj ubrania

Ubrania w walizce powinny być uporządkowane, dlatego zwykle się je składa. Aby zaoszczędzić przestrzeń, powinno się jednak postawić na ich rolowanie. Zrolowane koszulki, spodnie bądź bluzy zajmują mniej miejsca, a także są mniej podatne na zagniecenia. Dzięki temu na wakacje nie trzeba zabierać ze sobą żelazka ani wyłącznie tej odzieży, która jest odporna na gniecenie.