Skuteczne działania e-marketingowe kluczem do sukcesu w biznesie

Rosnące znaczenie e-commerce i rozwój e-biznesu powoduje umocnienie znaczenia rozwiązań związanych ze sprzedażą online. Firmy prowadzące działania promocyjne swoich biznesów potrzebują coraz bardziej specjalistycznej wiedzy dotyczącej efektywnego prowadzenia kampanii.

To szansa dla doświadczonych agencji marketingu internetowego takich jak Result Media.

W ciągu ostatnich lat branża e-commerce rozwijała się w średnim tempie około 18% rocznie, co było świetnym wynikiem, ale pandemia koronawirusa przyspieszyła cyfryzację biznesu i dynamika rozwoju rynku prawdopodobnie będzie w tym roku dwukrotnie wyższa, niż dotychczasowa. Jak zatem poradzić sobie w tak dynamicznym otoczeniu? Warto znaleźć sprzymierzeńców – zaufany partner, jakim jest certyfikowana agencja marketingowa, pomoże w efektywnym funkcjonowaniu firmy online.

W Result Media pracują eksperci o najwyższym poziomie specjalizacji z zakresu SEM/SEO, analityki internetowej, planowania mediów, afiliacji i kampanii sprzedażowych. Jako agencja Google Partner Premier i Facebook Marketing Partner korzystamy z najnowszych i najbardziej zaawansowanych rozwiązań marketingowych. Pomagamy naszym klientom osiągać sukcesy biznesowe na rynku polskim i międzynarodowym.

Tak było między innymi z naszym klientem – firmą MAGO, która oferuje najwyższej klasy produkty dla branży wyposażenia sklepowego oraz magazynowego.

W 2020 roku firma prezentowała swoje najnowsze rozwiązania na największych w Europie targach branży retail – EuroShop 2020. Naszym zadaniem było zaplanowanie wielokanałowej kampanii informującej o wydarzeniu i uczestnictwie w nim naszego klienta. To prestiżowe wydarzenie i pozycja firmy jako lidera wymagały odpowiedniej oprawy. Dlatego przygotowaliśmy m.in. landing page ze zmieniającym się contentem przed i po targach oraz różne formaty reklam, które wykorzystaliśmy w działaniach promocyjnych. Kampania miała za zadanie dotrzeć do potencjalnych gości wydarzenia, a dzięki geotrappingowi docieraliśmy z przekazem do użytkowników urządzeń przenośnych w określonym miejscu i czasie, czyli właśnie podczas targów.

Nasza kampania przyczyniła się do sukcesu firmy MAGO. Jako partner w tak istotnym międzynarodowym wydarzeniu w pełni zrealizowaliśmy postawione przez nami zadania. Cieszymy się z zaufania klienta i kontynuujemy współpracę przy kolejnych działaniach promocyjnych.

Zauważalny w ostatnim czasie intensywny rozwój e-commerce to jednocześnie wiele wyzwań dla rynku. Ci, którzy już od jakiegoś czasu funkcjonowali w sieci, walczą o swoją pozycję na tym niezwykle konkurencyjnym rynku. Nowi szukają swojego miejsca, ale też sprawdzonych partnerów, którzy pomogą im rozwijać ten biznes. I tu czas na kolejną historię. MoreMadam.pl to sklep, który oferuje wysokiej jakości produkty w stylu skandynawskim. Dla naszego klienta prowadziliśmy kampanie w sieci wyszukiwania oraz kampanię produktową. Co zrobiliśmy, aby osiągnąć wzrost liczby transakcji o 115% i wzrost przychodów o 140%?

Wykorzystywaliśmy m.in. dynamiczne reklamy w wyszukiwarce oraz prowadziliśmy działania remarketingowe. Dzięki optymalizacji budżetu, testowaniu nowych rozwiązań i stałym monitorowaniu kampanii produktowej udało nam się zwiększyć jej zasięg oraz przychody przy relatywnie niższym koszcie. Klient zadowolony z efektów naszych działań kontynuuje z nami współpracę.

Jeśli prowadzimy e-biznes i mamy stronę swojego sklepu, musimy pamiętać, że to tylko część sukcesu. Bez pozycjonowania nie będzie ona widoczna dla potencjalnych klientów. Klienci Result Media korzystają z wiedzy i doświadczenia ekspertów SEO, którzy dbają o wysoką pozycję stron i sklepów internetowych. Jak nasze działania przekładają się na sukces klientów? Przykładem jest firma GEERS,która pomaga ludziom cierpiącym na niedosłuch. W 2018 roku firma uruchomiła nową stronę internetową. Pojawiły się na niej treści zoptymalizowane pod SEO, co przyczyniło się do wzrostu ruchu organicznego.

Klientowi zależało na dalszym rozwoju i poprawie wyników, dlatego w kolejny kroku zaproponowaliśmy kompleksowe podejście do działań SEO, które wpływa nie tylko na pozycjonowanie strony, ale też na efektywność kampanii promocyjnych. Nasze działania rozpoczęliśmy od analizy słów kluczowych. Przeanalizowaliśmy wyszukiwane przez użytkowników frazy i dzięki odpowiednio przygotowanym treściom przykuwaliśmy uwagę potencjalnych klientów GEERS Dobry Słuch. Kolejnym krokiem było wprowadzenie zmian technicznych, wzmocnienie profilu linkowego oraz dostosowanie strony pod urządzenia mobilne. Rozpoczęliśmy również działania z zakresu SEO PR – artykuły contentowe dla zwiększenia świadomości marki w sieci oraz nowe treści na bloga. Efekt tych działań był imponujący.

Od momentu rozpoczęcia przez nas prac zanotowaliśmy wzrosty monitorowanych fraz. W ciągu roku osiągnęliśmy wzrost z ruchu organicznego o 371%. Kontynuujemy nasze działania dotyczące SEO – analiza słów i stron docelowych pokazuje, że nie tylko brand, ale i strony poradnikowe zbierają ruch z silnych fraz oraz zapytań typu longtail.

Coraz częściej obserwujemy, że forma graficzna zdecydowanie lepiej oddaje ideę przekazu. „Obraz wart jest więcej niż 1000 słów” mówi chińskie przysłowie. My to udowadniamy! Nasz dział kreatywny przygotowuje angażujące, dostosowane do wizerunki marki rozwiązania graficzne, które współtworzą tożsamość firmy. Jesteśmy ekspertami w kreatywnym web designie. Wdrażamy strony oraz serwisy internetowe, kierując się ich użytecznością oraz efektywnością.

Result Media od lat prowadzi efektywne kampanie reklamowe poparte sukcesami. Nasi klienci chętnie udzielają nam rekomendacji, polecając nas swoim partnerom i kontrahentom. Pracujemy dla wiodących marek w Polsce i na świecie, m.in. Eden, Vivus, Medicover, Cekol. Wspieramy zarówno duże podmioty, jak mniejsze firmy w osiągnieciu sukcesu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, przygotowując dla niego optymalny pakiet rozwiązań, korzystamy przy tym z unikalnej wiedzy, najnowszych i najbardziej zaawansowanych narzędzi. Pokazujemy konkretne, mierzalne efekty naszych działań. Firma oczekuje rezultatów? Warto podjąć współprace z doświadczonym partnerem, który najnowszą wiedzę wykorzystuje do osiągania celów biznesowych swoich klientów.

Materiał Partnera