Jedna godzina, jeden pokój, jedna drużyna. Escape Room Warszawa®, czyli nowy sposób na integrację

Nic tak nie zintegruje zespołu, jak konieczność wydostania się z pułapki pod presją czasu. Stacjonarne i mobilne pokoje Room Escape otwierając tę możliwość  nie tylko przed turystami, dziećmi czy grupami przyjaciół, ale także przed polskimi i zagranicznymi firmami. Escape Room dla firm zapewnia oryginalny pomysł na integrację i nowe narzędzie wspierające rozwój pracowników.

Pokoje ucieczki biją rekordy popularności na całym świecie. Real life escape game czyli pokój ucieczki w świecie realnym, to gra oparta na pracy zespołowej i komunikacji w zespole. Zabawa w zamkniętym pokoju to także okazja do weryfikacji, jak kandydaci lub pracownicy radzą sobie z kreatywnymi zadaniami oraz pracą w grupie pod presją czasu.

Room Escape Warszawa® oferuje zabawę we własnych, stacjonarnych pokojach tematycznych w Warszawie, a także mobilne zabawy real life escape game realizowane w dowolnej przestrzeni: hotelu, plenerze czy siedzibie firmy. Eventy tego typu mogą się odbywać na podstawie gotowych scenariuszy zabaw Escape Room lub personalizowanych scenariuszy z wykorzystaniem wskazanej przez klienta tematyki i produktu.

Jak wygląda integracja w Room Escape Warszawa®?

Oprócz indywidualnie układanych scenariuszy i mobilnych gier organizowanych np. w hotelu czy siedzibie firmy, Room Escape ma do dyspozycji firm serię pokoi tematycznych w Warszawie, np.: pokój Indiana, który przenosi w czasy przygód i Indiany Jonesa, pełna mrocznych zagadek Piwnica, Laboratorium – utrzymany w stylistyce naukowej, pokój doświadczeń szalonego profesora, a także pilnie strzeżone Muzeum, średniowieczny pokój Rycerski oraz magiczny Wehikuł Czasu.

Uczestnicy po krótkim wprowadzeniu i obejrzeniu filmiku dotyczącego tematyki zabawy, zostają zamknięci w pokoju i dostają godzinę na wydostanie się z pułapki.  Aby to zrobić, muszą rozwikłać szereg zagadek, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte komnaty i uruchamiać różnego rodzaju urządzenia. Wszystkie te zadania są ze sobą powiązane, a ich rozwiązanie wymaga sprawnej współpracy (4-5 osób) oraz abstrakcyjnego myślenia.

We wszystkich pokojach zamontowane są kamery, co umożliwia obserwację przebiegu zabawy przez animatorów lub przez trenera czy HR-owca.

Okiem HR-owca

Rozwikłanie licznych zagadek wymaga zaangażowania wszystkich uczestników. Niemniej już pierwsze 10 minut zabawy doskonale pokazują jak kształtuje się podział ról w zespole – kto przyjmuje rolę przywódcy, a kto pozostaje bierny. Podczas gry można zaobserwować, czy któryś z uczestników narzuca swoje rozwiązania i kieruje zespołem, lub kto nie jest w stanie przebić się ze swoimi, czasem trafnymi, pomysłami.

Zabawa trwa 60 minut. Czas płynie szybko, kluczowe jest zatem sprawne podejmowanie decyzji o kierunku działania, tak aby gra mogła ruszyć dalej. Kiedy kończy się czas, pojawia się presja, a w grupie może pojawić się napięcie. To dobra chwila na zaobserwowanie jak uczestnicy radzą sobie ze stresem. W tym newralgicznym momencie łatwo o obwinianie innych członków zespołu o opieszałość czy nieprawidłowe rozwiązania. Doskonale widać stosunek pracowników do siebie, modele współpracy i motywację (lub jej brak) do ucieczki z pokoju w wyznaczonym czasie.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Ucieczka z zamkniętego pokoju to budujące doświadczenie integrujące cały zespół i pozwalające uczestnikom na sprawdzenie się w zupełnie nowych rolach. W toku zabawy gracze na własnej skórze odczuwają, że sukces to składowa efektywnej komunikacji, zaufania i indywidualnych kompetencji. Doświadczenia z Room Escape, doskonale przekładają się na codzienną pracę, w której ważne jest przecież unikalne spojrzenie i umiejętności wnoszone przez każdego pracownika. Zobacz szczegóły oferty Escape Room Warszawa dla firm: https://roomescape.pl/room-escape-dla-firm/

Escape Room Warszawa to również uniwersalna forma rozrywki dla grup przyjaciół czy rodzin z dziećmi. Pokoje zagadek to także niebanalne miejsce na oświadczyny, wieczór panieński lub kawalerski, a także urodzinową imprezę niespodziankę. Wybierając zabawę w Room Escape zaskoczysz swoich najbliższych i zapewnisz im długo niezapomnianą przygodę.