Ile kosztuje hotel w Warszawie, a ile w Madrycie?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Porównanie cen miejsc noclegowych w Polsce, na przykład w Warszawie i w stolicy Hiszpanii, w Madrycie, przynosi odpowiedź na pytanie, gdzie mniej wydamy podczas kilkudniowego pobytu na sam kwaterunek. Pomijamy tutaj kwestię atrakcyjności obu europejskich stolic pod względem najważniejszych zabytków turystycznych. Gdzie jest taniej?

Najbardziej luksusowe hotele

Chcąc spędzić kilka dni w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu w Madrycie, trzeba naszykować się na spory wydatek. W hotelu Ritz położonym niecały kilometr od centrum miasta za nocleg z uwzględnieniem podatków i opłat trzeba zapłacić 1350 zł.

Nieco taniej jest w pięciogwiazdkowym hotelu Urban w odległości 400 metrów od centrum miasta – 1024 zł. Bardzo dobrym wyborem będzie znajdujący się w oddaleniu 1,7 km od Centrum Hotel Wellington Madrit – cena za 1 nocleg to 847 zł.

Dla porównania można podać, że serwis Trivago za najdroższy hotel 5-gwiazdkowy w Warszawie podaje Mamison Le Regina – cena za 1 nocleg to 952 zł. Drugi w kolejności jest Hotel Bristol w odległości 1,4 km od centrum – 875 zł za noc. Zaledwie 500 metrów od centrum miasta znajduje się Hotel Marriott Warszawa, gdzie za jedną noc zapłacimy 796 zł.

Wszystkie podane powyżej ceny dotyczą pobytu w pokoju dwuosobowym. Pokoje jednoosobowe są zwykle droższe.

Tani hotel Warszawa i Madryt

Na drugim biegunie w zakresie miejsc noclegowych w Polsce i w Hiszpanii znajdują się hostele, motele, pensjonaty oraz hotele jednogwiazdkowe. W Warszawie według wspominanego serwisu, za kwotę 79 zł można przespać się w Metro Centrum Guest Rooms, w odległości 400 metrów od centrum stolicy. Natomiast najtańszy hotel to wydatek 89 zł za noc w pokoju dwuosobowym zlokalizowanym w odległości 3,4 km od centrum – Ibis Budget Warszawa Reduta. Niewątpliwie można jeszcze taniej zorganizować noclegi w Warszawie, ale trzeba liczyć się z tym, że ich standard będzie adekwatny do płaconej kwoty za łóżko, które na ogół jest umieszczone w zbiorczej sali sypialnianej. Nigdy nie wiemy, na kogo trafimy w takim hostelu, ale z drugiej strony może być to dla nas okazja do poznania nowych ludzi i przeżycia niezapomnianej przygody.

Hotelowe nieruchomości Hiszpania, w niskim standardzie noclegowym, można znaleźć w podobnej cenie. Za pobyt jednodniowy w Pension Berti – jednogwiazdkowym hotelu blisko centrum Madrytu, zapłacić należy 88 zł. Można zdecydować się także, podobnie jak w Warszawie, na pobyt w hostelu. W cenie około 80 zł można zatrzymać się w znakomicie ocenianych przez turystów hostelach, w salach sypialnianych wspólnie z innymi gośćmi. Takie ceny prezentują m.in. U Hostels, Way Hostel czy Las Musas Hostel. Wszystkie położone są zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta, dlatego nie ma problemu ze zorganizowaniem sobie samodzielnie zwiedzania tego pięknego, hiszpańskiego miasta.