Krakowski Sheraton dołączył do grupy „Sheraton Grand”

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 9 maja Sheraton Kraków Hotel nazywa się Sheraton Grand Kraków. Dzięki temu dołącza do grupy najbardziej prestiżowych obiektów tej sieci na świecie. Wyróżnia je atrakcyjna lokalizacja, design i obsługa.

Sheraton Krakow Hotel dołączy do 25 obiektów Sheraton Grand na świecie i będzie jedynym polskim hotelem znajdującym się w tym elitarnym gronie. Globalna sieć Sheraton doceniła polski obiekt za unikatową lokalizację – na zakolu Wisły, tuż u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu. Hotel przechodzi obecnie gruntowną renowację, która zostanie zakończona na początku 2017 roku.
Sheraton Grand jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych obecnie w ramach strategii Sheraton 2020, czyli planu mającego na celu umocnienie pozycji marki Sheraton jako lidera na globalnym rynku hotelarskim i uzyskanie miana preferowanej marki hotelowej na świecie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy jeszcze bardziej rozwijać dziedzictwo marki Sheraton 
w Europie Środkowo – Wschodniej, poprzez wprowadzenie pierwszego hotelu Sheraton Grand 
w Polsce” – tłumaczy Thomas Willms, wiceprezes sieci Stawood Hotels & Resorts oraz Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo – Wschodnią. – Sheraton Grand Kraków jest wspaniałym przykładem naszego zaangażowania na polskim rynku, na którym z powodzeniem funkcjonuje już 6 naszych hoteli i gdzie chcemy w dalszym ciągu rozwijać portfolio naszych obiektów.

Sheraton Grand Krakow -Hotel Exterior

Sheraton Grand Krakow dysponuje 232 pokojami i apartamentami, które są w trakcie renowacji. Wszystkie pokoje klasy premium zostały ostatnio odnowione, wyróżnia je elegancki i rezydencyjny design dostosowany do celów biznesowych, jak i wypoczynkowych. Wraz z początkiem 2017 roku renowacja hotelu dobiegnie końca, a goście będą mogli korzystać z wnętrz zaprojektowanych przez znanego londyńskiego architekta Alexa Kravetza.

Projektant nadał pokojom wyjątkowo elegancki wygląd dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz mebli, wykonanych na specjalne zamówienie. Różnorodne tkaniny i elementy dekoracyjne zostały tak skomponowane, aby tworzyć wielowarstwowe i wyszukane formy designu we wszystkich elementach wystroju. Kluczowym elementem całego projektu jest oświetlenie nadające pomieszczeniom odmiennego charakteru, czyniąc je jasnymi lub bardziej nastrojowymi, w zależności od pory dnia. Sheraton Grand Krakow oferuje również odremontowane sale konferencyjne, idealnie nadające się na spotkania oraz gale, jak również 4 restauracje i bary, włączając w to znany już Taras Widokowy 
& Lounge Bar.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji