Azja na 6 rąk na początek serii wykwintnych kolacji

Autor tekstu: , Data publikacji:

Za nami pierwsza z trzech Kolacji na 6 rąk autorstwa szefów kuchni warszawskiego i sopockiego Sheratona oraz legendarnego hotelu Bristol: Marcina Sasina, Marka Soczewki i Kamila Jabłońskiego. Skąd pomysł na serię kulinarnych wydarzeń?

15 lat temu wszyscy trzej pracowali w restauracji The Olive w Sheratonie w Warszawie. Poznawali tajniki pracy w kuchni hotelowej. I pokochali ją, a do dziś się przyjaźnią. 6 grudnia ponownie spotkali się w kuchni, by gościom Kolacji na 6 rąk przygotować wykwintne dania kuchni Dalekiego Wschodu.
W menu Azji na 6 rąk znalazło się wszystko to, co fani fine diningu doceniają: ostrygi z kawiorem ze ślimaka, delikatna zupa-krem kokosowy, przegrzebki z pianką szczypiorkową, tatar z tuńczyka, pieczony turbot, krewetki jumbo, lodowe mochi o smaku mango, wołowina podana w liściach bananowca. Deser? Pieczony ananas w czekoladzie. Do każdego dania podano oryginalny koktajl – na przykład gin z trawą cytrynową i bazylią tajską albo whisky z kwiatem wiśni i pomarańczą.

– To jest bardzo wzruszający moment. Zaczynałem tu przygodę z hotelarstwem, poznałem mnóstwo świetnych ludzi. Wielu z nich w warszawskim Sheratonie pracuje do dziś. Wrócić po latach i znów wspólnie zrobić kolację dla gości, to wyjątkowe uczycie – mówił ze łzami w oczach Marek Soczewka. Na kolacji obecni byli zarówno Marcin Sasin, jak i Marek Soczewka oraz Kamil Jabłoński.

Druga kolacja z serii na 6 rąk odbędzie się w marcu w Sheraton Sopot Hotel, a trzecia w Hotelu Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw. O tym, jak zarezerwować stolik, hotele poinformują na swoich profilach w mediach społecznościowych.

GALERIA ZDJĘĆ: