Leasing dla nowych firm. Czy to się opłaca?

Autor tekstu: , Data publikacji:

Podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy to zawsze odważny krok, który trzeba dobrze przemyśleć. Każda firma musi bowiem posiadać odpowiednie wyposażenie, w skład którego wchodzić powinna między innymi flota samochodowa. Wybór odpowiednich rozwiązań pozwoli nie tylko doskonale wyposażyć firmę, ale również uniknąć niepotrzebnych, wysokich kosztów.

W jaki sposób sfinansować zakup samochodu dla firmy?

Nie da się ukryć, że w przypadku nowych firm trudno jest pokryć koszty zakupu samochodów firmowych z własnych środków. Może to bowiem stanowić zbyt duże obciążenie, które grozi ryzykiem utraty płynności finansowej.

Właśnie dlatego startujący przedsiębiorcy poszukują bezpiecznych i opłacalnych sposobów finansowania, które pozwolą im na zakupy bez zbędnego ryzyka. Wśród dostępnych propozycji mamy między innymi kredyty samochodowe oraz leasingi. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie leasing dla nowych firm jest coraz popularniejszym i chętniej wybieranym rozwiązaniem. Ma bowiem wiele zalet i zwyczajnie jest bardziej opłacalny. Warto poznać jego mocne strony by bez trudu dokonać przemyślanej i dobrej decyzji, która nie stanie na przeszkodzie rozwojowi firmy.

Leasing – dlaczego się opłaca?

Leasing dla nowych firm to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo łatwo dostępny nawet dla tych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W dzisiejszych czasach jego otrzymanie jest niezwykle proste i wymaga od firmy jedynie dopełnienia minimum formalności, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Co jak wiadomo, ma dla większości z nas ogromne znaczenie.

Co więcej, nie wpływa on na zmniejszenie zdolności kredytowych firmy, co sprawia, że nie staje się przeszkodą w kolejnych inwestycjach. To jednak nie wszystko.

Kolejną zaletą leasingu jest bez wątpienia fakt, że jest on po prostu rozwiązaniem tańszym a więc bardziej opłacalnym dla firmy. Miesięczne opłaty nie są wygórowane, co więcej, jeśli zdecydujemy się na leasing z niską wartością końcową możemy liczyć na to, że wykup samochodów na własność nie będzie stanowił dla firmy obciążenia. Co równie ważne, wysokość miesięcznych rat dopasowywana jest do możliwości finansowych firmy. Nie istnieje więc obawa, że staną się one obciążeniem ponad miarę, które zagrozi finansom przedsiębiorstwa.

Warto również dodać, ze coraz częściej leasing dla nowych firm związany jest min. z atrakcyjnymi propozycjami ubezpieczeń, dzięki którym firma nie musi poszukiwać idealnych rozwiązań i może sporo zaoszczędzić.

Podsumowując, leasing dla nowych firm to dobre rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć wydatki, co w przypadku rozwijających się firm, które nie działają długo na rynku ma ogromne znaczenie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, które prowadzą własny biznes wybiera właśnie ten sposób finansowania.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji