Zabudowy warsztatowe pojazdów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Prowadząc działalność gospodarczą wykorzystującą samochody dostawcze z pewnością nie raz natknąłeś się na problem z przewozem nieformatowych elementów. Niestety klasyczne van-y zwykle nie są dostosowane, aby radzić sobie z mniej typowym ładunkiem, co zwiększa ryzyko jego uszkodzenia w trakcie jazdy i powoduje, że biznes nie funkcjonuje optymalnie. Istnieje jednak proste rozwiązanie tych trudności. To zabudowy pojazdów szyte na miarę. Czym wyróżniają się profesjonalne systemy zabudowy samochodów dostawczych?

Jakie firmy wykorzystają zabudowy samochodów dostawczych?

Zabudowy specjalne do pojazdów serwisowych lub dostawczych to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba przewozu sprzętu specjalistycznego, ale też elementów dłużycowych, o nietypowym kształcie lub części drobnych. Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta pozwalają na stworzenie uniwersalnego, mobilnego warsztatu, z którym wszystko, co potrzebne, będzie łatwo dostępne. Pojazdy dostawcze wykorzystywane są w firmach zajmujących się m.in.:

 • pracami instalacyjnymi i monterskimi;
 • świadczeniem usług telekomunikacyjnych;
 • usługami budowlanymi;
 • utrzymaniem ruchu;
 • montażem i konserwacją instalacji OZE.

Plastyczność tego rozwiązania pozwala na zaadaptowanie pojazdu do potrzeb praktycznie każdego rodzaju działalności. Dlatego w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się z dostawcą zabudowy.

Jakie elementy składają się na zabudowę samochodów dostawczych?

Praktyczne rozwiązanie w postaci zabudowy wyróżnia się od gotowego wyposażenia pojazdów dostawczych przede wszystkim modułową konstrukcją. Idealne dopasowanie poszczególnych elementów pozwala na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni i zapewnia większą ładowność.

Zabudowy samochodów dostawczych mogą składać się z różnego rodzaju części, które w razie potrzeby można wymienić, skonfigurować od nowa, a cały system rozbudować, dopasowując do rozwijającej się działalności. Szczególnie bogatą ofertę wyposażenia do samochodów dostawczych znajdziesz w firmie GEMA Poland. Do przykładowych elementów zabudowy polskiego producenta można zaliczyć:

 • regały wyposażone w wytrzymałe półki;
 • systemy szuflad w wielu różnych konfiguracjach;
 • boxy, kuwety warsztatowe i pojemniki pozwalające na przechowywanie drobnych części;
 • uchwyty na sprzęt specjalistyczny (np. elektronarzędzia);
 • blaty robocze pozwalające na wykonywanie precyzyjnych prac bezpośrednio u klienta;
 • rozkładane imadło umożliwiające wykonanie prac ślusarskich.

Dzięki precyzyjnej technologii cięcia i gięcia elementów aluminiowych każdy podzespół zabudowy można dopasować tak, aby idealnie pasował do dostępnej przestrzeni.

Dlaczego warto zdecydować się na zabudowę samochodów dostawczych?

Zabudowa pojazdów dostawczych nie jest tylko kolejnym, marketingowym rozwiązaniem. Jej wykorzystanie niesie ze sobą konkretne i wymierne korzyści dla przedsiębiorcy.

Przede wszystkim zwiększona funkcjonalność pojazdu sprawi, że będzie można przewozić w nim znacznie więcej wyposażenia. W praktyce oznacza to, że więcej prac wykonasz bez potrzeby powrotu do bazy po nowy sprzęt.

Na uwagę zasługuje też zwiększone bezpieczeństwo. Solidna konstrukcja oraz dopasowanie do specyfiki biznesu pozwala na przewożenie drogiego wyposażenia bez ryzyka jego uszkodzenia w trakcie jazdy. To bardzo ważne, ponieważ specjalistyczne elektronarzędzia czy aparatura pomiarowa potrafi kosztować wiele tysięcy złotych. 

Nowoczesne zabudowy pojazdów to także estetyka. Eleganckie, pokryte aluminium metalowe powierzchnie i idealny porządek w wyposażeniu nie tylko wygląda dobrze, ale budzi większe zaufanie klientów. Taka firma wygląda od razu na lepiej zorganizowaną i bardziej wiarygodną.

Czym wyróżniają się systemy zabudowy samochodów GEMA?

Zabudowa marki GEMA do busów wyróżnia się przede wszystkim wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Elementy metalowe są wykonywane z anodyzowanego aluminium. Jest ono równie wytrzymałe, co stal, ale znacznie od niej lżejsze, co pozwala na zredukowanie zużycia paliwa. Pamiętaj, że każde 100 kg obciążenia więcej to spalenie nawet 0,5 litra więcej paliwa na każde przejechane 100 km. Lekka zabudowa to prosty sposób na to, aby obniżyć koszty prowadzenia działalności. Jednocześnie dzięki warstwie eloksalacji, metalowe elementy stają się bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych, co zmniejsza ryzyko korozji. Są też lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Z kolei spody półek i szuflad tworzy specjalnie zaprojektowany polimer. Jest wytrzymały, łatwy do utrzymania w czystości i znacznie bardziej funkcjonalny niż metalowe spody, ponieważ nie wibruje w trakcie jazdy. Z zabudową pojazdów dostawczych GEMA nawet najdłuższa podróż z pełnym bagażnikiem przypomina jazdę samochodem osobowym.

Producent zabudów, firma GEMA, zapewnia niespotykaną nigdzie indziej elastyczność. Gęsto rozmieszczone otwory montażowe sprawiają, że w razie potrzeby półki i uchwyty można obniżyć lub podnieść, w zależności od potrzeb. Dodatkową zaletą jest wykorzystanie unikalnych rozwiązań takich jak ruchome separatory, podwyższone fronty półek i szuflad. Masz pewność, że projekt, który otrzymasz nie jest skopiowaną sztampą, z jakiej korzysta wiele innych firm, ale propozycją, która uwzględnia nie tylko mocne strony Twojej firmy, ale też jej ograniczenia.

Gdzie szukać producenta zabudowy samochodów dostawczych?

Jeśli do swojej firmy potrzebujesz rozwiązań, które poradzi sobie w każdych warunkach, zabudowy pojazdów od GEMA Poland będą doskonałym wyborem. To polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu indywidualnych systemów zabudów dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców. Opatentowane technologie i autorskie techniki montażu, których nie spotkasz nigdzie indziej to gwarancja, że zabudowy pojazdów GEMA będą sprawdzały się przez wiele lat i pozwolą pracować szybciej oraz efektywniej.

Zaletą współpracy z GEMA Poland jest też szybka realizacja zamówień. To oczywiste, że żaden przedsiębiorca nie chce czekać całymi tygodniami na otrzymanie pierwszego szkicu projektu, ponieważ w biznesie czas to pieniądz. Wybierając współpracę z GEMA masz pewność, że prace będą realizowane już po kilku dniach niezależnie od tego, czy potrzebujesz zmodernizować pojedynczy samochód firmowy czy całą flotę pojazdów.

Skorzystaj z możliwości bezpłatnej wyceny i przekonaj się, że wysoka jakość, elastyczność i pomysłowość mogą iść ze sobą w parze.

art. sponsorowany