Wielkanoc z Ryanair: lecimy do UK, Włoch i Hiszpanii

Autor tekstu: , Data publikacji:

W okresie wielkanocnym liderem pozostaje Wielka Brytania, do której wybiera się aż 24% podróżujących liniami Ryanair. W tym przypadku bezkonkurencyjne są loty do Londynu (Luton oraz Stansted). Na drugim miejscu znalazły się Włochy, do których wyrusza 19% Polaków, a podium zamyka Hiszpania, do której w tym roku poleci 11% podróżnych.

Wśród włoskich kierunków szczególnie atrakcyjne dla Polaków są takie miejsca jak Mediolan (25%), Rzym (16%) oraz Sycylia (12%). Włochy od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród podróżnych. Ich bogata historia, pyszna kuchnia i piękne krajobrazy przyciągają turystów z całego świata.

Również Hiszpania od lat utrzymuje pozycję jednego z ulubionych miejsc Polaków. Na Półwyspie Iberyjskim najpopularniejszymi regionami są Alicante (29%) oraz Barcelona (15%). Hiszpania to kraj kontrastów, który oferuje wiele atrakcji dla każdego – od pięknych plaż po malownicze miasteczka i niezwykłą kuchnię.

Popularność zyskują również nietypowe kierunki na wielkanocną podróż. Przykładem może być rosnące zainteresowanie lotami na Cypr, Wyspy Kanaryjskie, a także do Chorwacji, Austrii i Portugalii. Miejsca te przyciągają coraz więcej podróżnych z Polski i całej Europy.

– Wielkanoc to doskonały czas na wiosenne wyprawy i odkrywanie europejskich destynacji – od 31 marca zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów Ryanair, w którym nie tylko wracają ulubione wakacyjne kierunki, ale też pojawiają się zupełnie nowe destynacje, jak Olbia czy Dubrownik, zwiększamy też liczbę połączeń na takich popularnych kierunkach jak Alicante, Zadar, Malaga czy Malta – mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair. – Z radością obserwujemy, że Polacy bardzo chętnie podróżują w okresie wielkanocnym, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie lotami do Włoch i Hiszpanii, a coraz większą popularnością cieszą się również takie kierunki jak Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja czy Portugalia. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych polskich pasażerów, którzy odkrywają Europę z liniami lotniczymi Ryanair – dodaje.