LOT-em z Warszawy do Olsztyna

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejna linia lotnicza wchodzi na olsztyńskie lotnisko w Szymanach. Tym razem nasz narodowy przewoźnik LOT. Dolot do Warszawy ma umożliwić mieszkańcom Warmii i Mazur na korzystanie z lotniska Chopina jako lotniska przesiadkowego.

– Chcemy, żeby warszawiacy mieli ułatwione dotarcie na weekendowe wypady na Mazury, a mieszkańcy regionu łatwiejszy dostęp do portu w Warszawie, skąd często latają na wakacje – komentuje szef olsztyńskiego lotniska Leszek Krawczyk.

Jakim będziemy latać na Mazury samolotem i jak często? Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, czwartek i sobotę. Samolot to 79-miejscowy Bombardier Q400. Ceny na lot w obie strony z bagażem rejestrowanym mają zaczynać się od 199 złotych.

LOT jest kolejną linią, która zapowiedziała operacje z lotniska Olsztyn – Mazury. Przypomnijmy, że lata już stamtąd do Monachium Adria, SprintAir (Berlin, Wrocław, Kraków) oraz Wizzair (Londyn Luton). Wkrótce na londyńskie lotnisko Stansted poleci irlandzki niskokosztowy przewoźnik Ryanair.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji