LOT poleci z Radomia do bułgarskiej Warny

Autor tekstu: , , Data publikacji:

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie z Radomia. Pasażerowie narodowego przewoźnika polecą do Warny – turystycznej stolicy Bułgarii.

LOT ogłosił nową trasę: z lotniska Warszawa-Radom będzie można polecieć do największego bułgarskiego portu nad Morzem Czarnym – Warny. Bułgarska destynacja w pobliżu Złotych Piasków jest kolejnym, po Prewezie i Tiranie, wakacyjnym kierunkiem w siatce narodowego przewoźnika.

Lotnisko w Radomiu zostało bardzo dobrze przyjęte przez branżę turystyczną. Dlatego oprócz połączeń do Grecji, Albanii i Włoch, teraz LOT oferuje także rejsy rozkładowe do Bułgarii. Zapraszamy pasażerów na nasze gościnne pokłady – powiedział Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych, Michał Fijoł.

Pierwszy samolot z lotniska Warszawa-Radom do Warny wystartuje 6 czerwca o godzinie 07:30 czasu lokalnego. Rejs potrwa 2 godziny 10 minut. Połączenia na tej trasie będą realizowane samolotami typu Boeing 737. Loty odbędą się raz w tygodniu we wtorek.

Z bułgarskiego kurortu pierwszy samolot PLL LOT wystartuje również 6 czerwca, o godzinie 11:40 czasu lokalnego. Po godzinie i 50 minutach wyląduje na lotnisku w Radomiu. Rejsy powrotne z Warny odbędą się również we wtorek. Połączenie do Bułgarii zastąpi wcześniej planowaną trasę do Kopenhagi.

Warna jest trzecim co do wielkości największym miastem Bułgarii. Uznawana za jeden z najpiękniejszych kurortów nad Morzem Czarnym, co roku przyciąga tysiące turystów. W architektonicznym pejzażu miasta główną rolę gra prawosławny sobór Zaśnięcia Matki Bożej. Piaszczyste plaże, graniczące z bujną zielenią największego w Bułgarii Parku Nadmorskiego czy mauzoleum Władysława Warneńczyka zachęcają do odwiedzenia również podróżnych z Polski.

Bilety na połączenia z lotniska Warszawa-Radom do Warny będą dostępne już wkrótce we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center i w biurach LOT Travel.