LOT rozszerza współpracę z producentem Embraerów

Autor tekstu: , , Data publikacji:

PLL LOT i Embraer odnawiają i rozszerzają program zarządzania samolotami i komponentami (tzw. pool) obejmujący flotę Embraerów LOT-u. Umowa na wsparcie obejmie łącznie 44 samoloty LOT-u i ponad 300 podzespołów. Rozszerzenie umowy zostało ogłoszone podczas Farnborough International Airshow 2022.

Polskie Linie Lotnicze LOT były pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził do swojej floty serię „E-Jetów”, produkowaną przez brazylijskiego Embraera. Obecnie LOT jest jedyną linią lotniczą, która obsługuje wszystkie cztery warianty tych maszyn: 21 Embraerów 170 i 175 oraz 23 Embraery 190 i 195. Pierwszą umowę poolową z producentem LOT podpisał w 2012 r.

– Program ten był kluczowy dla zwiększenia dostępności floty LOT-u, gwarantując wydajność i konkurencyjne warunki, pozwalając LOTowi skupić się na codziennej obsłudze samolotów. Rozszerzenie tej umowy wpisuje się w strategię rozwoju floty LOT-u. Elastyczność i prawdziwe partnerstwo to podstawa naszej wieloletniej współpracy z Embraerem – mówi Maciej Wilk, Członek Zarządu ds. operacyjnych PLL LOT.

– Najlepszym docenieniem usług posprzedażowych zapewnianych przez Embraera, jest odnowienie i rozszerzenie istniejącego kontraktu na obsługę floty klienta” – mówi Johann Bordais, prezes i dyrektor generalny Embraer Services & Support. – Wiemy, że musimy ciężko pracować, aby utrzymać wysokie standardy wsparcia, nie tylko oferując najlepsze usługi na rynku, ale także spełniać oczekiwania naszych klientów, ponieważ „pool” jest integralną częścią strategii rozwoju usług i wsparcia Embraer – dodaje.

Program poolowy Embraera został wdrożony, by umożliwić liniom lotniczym zminimalizowanie początkowych inwestycji w materiały o wysokiej wartości podlegające naprawie i wymianom. Umowa pozwala także na wykorzystanie wiedzy technicznej Embraera i rozległej sieci dostawców dla komponentów. Rezultatem dla przewoźników są znaczne oszczędności na kosztach napraw i utrzymania sprzętu oraz redukcja powierzchni magazynowej przy jednoczesnym zapewnieniu gwarantowanego poziomu efektywności floty.