Lotnisko Olsztyn – Mazury z rekordowymi wynikami

Autor tekstu: , Data publikacji:

Prawie 20 tysięcy – tylu pasażerów obsłużyło lotnisko Olsztyn - Mazury w Szymanach w pierwszym kwartale tego roku. To zasługa niskokosztowych linii Wizz Air i Ryanair, które w zeszłym roku rozpoczęły regularne operacje z podolsztyńskiego lotniska.

Wyniki mogą cieszyć – w pierwszym kwartale port lotniczy Olsztyn – Mazury obsłużył 19,7 tysiąca pasażerów. To ponad 10 razy więcej niż w pierwszym kwartale zeszłego roku. Pamiętajmy jednak, że to w zasadzie wyłącznie zasługa dwóch niskokosztowych przewoźników. W pierwszym kwartale 2016 z Szyman – do Berlina i Wrocławia – latał jedynie mały przewoźnik SprintAir.

W pierwszym kwartale 2017 r. Wizz Air wysłał 7,4 tysiąca, a Ryanair – 11,6 tysiąca. W ramach tzw. ruchu general Aviation, czyli przelotów prywatnych, obsłużono ponad 700 pasażerów.
W sumie w pierwszym kwartale na mazurskim lotnisku odbyło się 316 startów i lądowań.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (kod IATA: SZY, kod ICAO: EPSY) –jest położony w Szymanach, ponad 10 km od Szczytna i 55 kilometrów od Olsztyna. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim, obejmuje obszar ponad 320 hektarów. Na lotnisko można dostać się komunikacją samochodową, autobusową oraz pociągiem bezpośrednio ze stacji Olsztyn Główny.