Nowa inwestycja w Pałacu Odrowążów

Autor tekstu: , Data publikacji:

Nowe udogodnienie w znanym kompleksie hotelowym Manor House SPA. Inwestycja umożliwia wygodne przejście między zabudowaniami o każdej porze roku.

Specjalny łącznik na terenie zabytkowego parku Manor House SPA połączył budynki wchodzące w skład rozległego kompleksu hotelowego w Chlewiskach. Pałac Odrowążów stoi na wzgórzu otoczony 10-hektarowym parkiem, oddalony około 150 m od pozostałych hotelowych budowli. Przeszklona konstrukcja skomunikowała go z Termami Zamkowymi, gdzie mieści się strefa SPA & Wellness z ze SPA. Znajdują się tu m.in. Gabinety Bioodnowy, Komnata Biowitalności, gdzie odbywają się koncerty na misy i gongi tybetańskie oraz Terapia Biowitalna, bezchlorowy basen i kompleks Łaźni Rzymskich oraz pokoje hotelowe w klasie czterech gwiazdek. Z tej części można przejść wewnętrznymi korytarzami do czterogwiazdkowej Stajni Platera, gdzie znajduje się także hotelowa restauracja. Przechodząc łącznikiem zza szyb można podziwiać piękno przyrody.

– Łącznik został zaprojektowany w taki sposób, by był praktyczny i przez cały rok, niezależnie od pogody, umożliwiał komfortowe przejście z Pałacu Odrowążów do strefy SPA. Dzięki przyjemnej temperaturze można przespacerować się nim bez okryć wierzchnich, również zimą. Zależało nam, by łącznik dobrze wkomponował się w nasz przepiękny park, dlatego zdecydowaliśmy się na lekkie słupy podtrzymujące dach i przeszklone ściany, przez które rozciąga się wspaniały widok – tłumaczy mówi Jerzy Przemysław Wrona,  wiceprezes Manor House.

Budowa łącznika była przeprowadzona w kilku etapach. Nad podziemną częścią łącznika od zachodniej strony pałacu powstał na wzgórzu ogród tarasowy. W piwnicach pałacowych o kamiennych, łukowych sklepieniach powstał Drink Bar. Następnie łącznik został przeszklony, a zimą zainstalowano specjalne nagrzewnice, które zapewniają komfortową temperaturę dla osób idących do strefy SPA. Wybierając się też na posiłek do hotelowej restauracji można  pozwolić sobie na nie zakładanie okryć wierzchnich.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji