Więcej lotów airBaltic z Polski

Autor tekstu: , Data publikacji:

Łotewskie linie lotnicze airBaltic wzmacniają swoja obecność na polskim rynku. Wzrośnie liczba połączeń do Rygi, pojawi się też ponownie lot z Gdańska do stolicy Łotwy. 

Z początkiem sezonu zimowego łotewskie linie lotnicze airBaltic zwiększają swoja aktywność na rynku polskim. To efekt sukcesywnego powiększania floty, które rozpoczęło się z końcem 2016 r, gdy airBaltic otrzymał pierwszy z 20 zamówionych samolotów typu Bombardier CS300.

Od października airBaltic prawie podwoił liczbę połączeń na trasie Ryga-Warszaw-Ryga z dotychczasowych 7 do 12 połączeń tygodniowo. Dotychczas połączenia odbywały się raz dziennie, a obecnie są to dwa połączenia w dniach od poniedziałku do piątku (rano i wieczorem) oraz po jednym połączeniu w dni weekendowe (sobota rano i niedziela wieczorem).
Oferta realizowana w trakcie tygodnia znacznie zwiększa atrakcyjność przewoźnika wśród klientów, zwłaszcza korporacyjnych, umożliwiając im odbycie podróży służbowych do Rygi w ramach jednego dnia, bez konieczności nocowania w Rydze.

Połączenia:
Poniedziałek – sobota
Ryga – Warszawa 07:45 – 08:10
Warszawa – Ryga 09:00 – 11:25
Niedziela – piątek
Ryga – Warszawa 18:20 – 18:45
Warszawa – 18:20 – 18:45

Nowy rozkład zwiększa również liczbę dostępnych, wygodnych połączeń tranzytowych przez Rygę do takich portów lotniczych jak Tallin, Wilno, Helsinki, St. Petersburg, Moskwa, Sztokholm, Oslo i Abu Dhabi (to nowość w ofercie airBaltic).

Ekspansja przewoźnika na polskim rynku nie ogranicza się wyłącznie do Warszawy. 27 marca airBaltic ponownie wprowadza połączenie na trasie Ryga-Gdańsk- Ryga. Będzie to na razie połączenie sezonowe (do 27 października), zawieszone w przeszłości ze względu na niedobór maszyn, które mogły obsługiwać wszystkie trasy oferowane przez tego liczącego się w regionie łotewskiego przewoźnika.

Połączenie będzie realizowane 3 razy w tygodniu.
Plan połączeń (wtorek, czwartek, sobota)
Ryga – Gdańsk 08:00 – 08:20, 18:35 – 18:55
Gdańsk – Ryga 08:45 – 11:00, 19:20 – 21;35

airBaltic, będący prawie w całości własnością państwa łotewskiego (99,8% udziałów), oferuje połączenia do ponad 60 portów lotniczych w Europie i na Bliskim Wschodzie. Dzięki trzem habom w stolicach państw bałtyckich (Rydze, Tallinie i Wilnie) posiada mocną pozycję w regionie Europy północno-wschodniej. W 2017 roku, po raz kolejny, przewoźnik uzyskał tytuł Najbardziej Punktualnej Linii Lotniczej na Świecie (poprzednio w latach 2014 i 2015), osiągając współczynnik punktualnych połączeń na poziomie 99,4%.