Nowy hotel Mercure w centrum Gdyni

Autor tekstu: , Data publikacji:

Kolejny obiekt spod znaku Mercure powiększył hotelową mapę Polski. Zlokalizowany w centrum Gdyni hotel Mercure Gdynia Centrum to dobre miejsce zarówno dla tych, którzy Trójmiasto odwiedzają w celach biznesowych, jak i turystycznych.

Wystrój Mercure Gdynia Centrum nawiązuje do tematyki morskiej i żeglarstwa sportowego. W strefach ogólnodostępnych i pokojach znajdziemy wizerunki łodzi i żagli, a nazwy sal konferencyjnych zaczerpnięte zostały od klas jachtów. Metamorfozę przeszły wszystkie pokoje, apartamenty, sale konferencyjne, restauracje i lobby. Dzięki temu w Trójmieście pojawił się kolejny Winestone, czyli oryginalny koncept hotelowego wine baru, proponujący m.in. na miejscu i na wynos wyśmienitą selekcję win. Na terenie hotelu nie zabraknło również centrum wellness z krytym basenem, sauną i solarium. Modernizacja kosztowała około 23 miliony złotych.

Hotel położony jest w samym centrum miasta, w odległości 100 m od miejskiej plaży.
– Modernizacja kolejnego hotelu i włączenie go do sieci Mercure w Trójmieście w tak prestiżowej i dogodnej lokalizacji niewątpliwie umacnia pozycję marki na lokalnym i ogólnopolskim rynku usług hotelarskich – mówi Joanna Świerkosz, Zastępca Dyrektora Sprzedaży, Dystrybucji i Marketingu w Polsce i krajach bałtyckich. – Marka Mercure to największa w Polsce sieć hoteli w kategorii klasy średniej. W tym momencie modernizację przechodzi jeszcze jeden hotel sieci na Wybrzeżu, który dostępny dla gości będzie w następnym kwartale 2015 roku.”

Hotel Mercure Gdynia Centrum oprócz 294 pokoi w różnym standardzie od apartamentów po pokoje rodzinne posiada również dużą przestrzeń konferencyjną, w skład której wchodzi 14 nowoczesnych sal o łącznej powierzchni 1400 m2. Pozwala to zorganizować konferencje na 700 czy koktajle do 800 osób. Nie da się ukryć, że dzięki temu hotel jest świetną bazą noclegową dla tych, którzy przyjeżdżają na Wybrzeże w celach biznesowych, jak i w turystycznych.