Nowe, wiosenne menu w Le Victoria Brasserie Moderne

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 25 marca goście warszawskiego hotelu Sofitel Victoria mogą kosztować nowego menu w restauracji Le Victoria Brasserie Moderne. W nowej karcie znajdziemy smaki, będące połączeniem polskie i francuskiej tradycji kulinarnej.

Nowe autorskie menu zostało przygotowane przez szefa kuchni – Macieja Majewskiego. Potrawy będą odzwierciedleniem powolnego, lecz nieuniknionego wybudzania się z zimowego marazmu oraz tęsknotą za kojącymi promieniami wiosennego słońca. Wśród propozycji w najnowszym menu znalazły m.in. lekko wędzony łosoś Bałtycki, podany z musem chrzanowym oraz ikrą z łososia, marynowany w stylu gravad lax, lekko odymiany aromatem jabłkowym oraz smażony filet z okonia morskiego, zaserwowany z kalafiorem, purée, tempurą, palonym porem, smażonymi małżami św. Jakuba, a także rybnym velouté, będącym jedyną w swoim rodzaju fuzją sezonowych smaków. W karcie możemy znaleźć również pozycje mięsne takie jak: schab z mlecznego prosiaka w akompaniamencie purée z selera, smażoną dymką i sosem z tymianka czy mięso kaczki z foie gras pieczone w cieście, wraz z bukietem marynowanych warzyw, a także chutney z polskich jabłek.

Ważną rolę odgrywa w nowym menu sztuka garnirowania potraw. Każda z propozycji podana jest w elegancki sposób, który z dania tworzy dzieło sztuki.
– Przygotowywana przeze mnie karta dań stanowi połączenie sezonowych smaków, nowych trendów, a także sprawdzonych kompozycji. Staram się dopasowywać menu do danej pory roku, tak by zaproponować gościom coś lekkiego i zarazem wykwintnego,a w przypadku nadchodzącego okresu wiosennego, jednocześnie orzeźwiającego. Oprócz dań głównych w najnowszym menu znalazły się wyborne desery m.in. sernik z mascarpone, galaretką z marakui oraz francuski klasyk – Vacherin, deser na bazie bezy, kremu chantilly i owoców. Mam nadzieję, że najnowsze pozycje będą stanowiły odpowiedź na kulinarne wyzwania gości i przeniosą ich w niezapomnianą podróż smaków – mówi Maciej Majewski.

brasserie (1)