Pierwsze pięć gwiazdek DoubleTree by Hilton w Polsce

Autor tekstu: , Data publikacji:

W przyszłym roku Wrocław wzbogaci się o trzeci w Polsce, a pierwszy w standardzie pięciu gwiazdek, hotel sieci DoubleTree by Hilton. Obiekt zostanie zlokalizowany w wielofunkcyjnym budynku OVO Wrocław.

Na świecie działa ponad 400 hoteli DoubleTree by Hilton w ponad 30 krajach. W Polsce tylko dwa – w Warszawie i w Łodzi, ale oba są czterogwiazdkowe. Dlaczego międzynarodowa firma zdecydowała się na stworzenie kolejnego obiektu akurat we Wrocławiu?

– Brakowało tu ekskluzywnego hotelu z potężnym zapleczem konferencyjnym, a popyt na takie miejsce staje się coraz bardziej odczuwalny – twierdzi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO projektu OVO Wrocław. – Wrocław dynamicznie się rozwija, gospodarkę w dużej części napędza międzynarodowy biznes. Wspólnie z Hilton Worldwide stwierdziliśmy, że DoubleTree będzie najodpowiedniejszą marką dla miasta i inwestycji – nowoczesną, przyjazną i doskonale skrojoną na potrzeby biznesu i relaksu.

DoubleTree by Hilton powstaje w nowoczesnym kompleksie OVO Wrocław. Hotel będzie na kilku jego kondygnacjach. Pod ziemią, na poziomie -2 będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelowej restauracji (dania będzie tu przygotowywać 50 osób). Piętro wyżej powstanie centrum fitness z basenem i saunami, a w sąsiedztwie sala balowa o powierzchni 317 mkw. Lobby i restauracja będą zlokalizowane na parterze. Na pierwszym oraz drugim piętrze powstanie 189 luksusowych pokoi, które będą mogły przyjąć w sumie 380 gości. Najbardziej ekskluzywny apartament będzie mierzył 113 mkw., a z jego okna goście zobaczą park Słowackiego.

OVO_restauracja_DoubleTree_Hilton