Sheraton i Westin z Wok This Way

Autor tekstu: , Data publikacji:

Od 2 marca do końca kwietnia szefowie kuchni restauracji w hotelach Sheraton i Westin zapraszają w kulinarną podróż po miastach Azji i na degustację makaronowych dań z woka.

Oferta dań z autentycznych azjatyckich makaronów będzie dostępna w restauracjach InAzia w warszawskim hotelu Sheraton, Fusion w Sheratonie w Poznaniu i The Westin Warsaw oraz The Olive w krakowskim Sheratonie.
– Tworząc to menu, chciałem pokazać, że makaron to nie tylko włoski specjał, ale popularne danie w Azji, a wręcz część jej kultury, symbolizująca długowieczność. Cienki, gruby, płaski czy okrągły – każdy z nich to inne kulinarne oblicze Orientu – mówi Marcin Sasin, szef kuchni restauracji InAzia w warszawskim Sheratonie.

W menu znajduje się pięć dań, każde przygotowane na bazie oryginalnych makaronów z Tajlandii, Tajwanu, Japonii i Korei. Dania otrzymały nazwy dzielnic poszczególnych miast azjatyckich, w ten sposób Marcin Sasin chciał nawiązać do swoich pasji, którymi są kulinaria i podróże. Nie ruszając się z Polski, można posmakować pysznych dań: Pingdong z Tajwanu, KrunTep z Tajlandii, Harajuku z Japonii, koreańskiego Jongno i japońskiego Katsushika; więcej na spgpolska.pl