Osiedle In Place. Wszystko na miejscu!

Pandemia Covid-19 pokazała, że warto mieszkać w miejscu, gdzie wszystko jest w zasięgu spaceru, a bliskość miejskich parków, w których można zaczerpnąć świeżego powietrza jest na wagę złota. Atrakcyjną nieruchomość musi również wyróżniać dogodny dojazd do centrum miasta oraz odpowiednia infrastruktura usługowo-edukacyjna, im bliżej usytuowana tym lepiej. Równolegle na rynku inwestycji mieszkaniowych na znaczeniu zyskują inteligentne i pro-ekologiczne rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby już nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń. Na nowoczesnym osiedlu nie może zabraknąć również dobrze zaprojektowanych przestrzeni wspólnych - po miesiącach social distancing potrzeba odbudowy relacji sąsiedzkich jeszcze nigdy nie była tak ważna. Najnowszy projekt Marvipol Development - In Place doskonale wpisuje się w te wszystkie aktualne trendy na rynku.

Inwestycja In Place realizowana jest przy ul. Instalatorów 5 na granicy dwóch warszawskich dzielnic – Ochoty i Włoch. Nowoczesny kompleks składać się będzie z dwóch 6 i 9 kondygnacyjnych budynków z podziemną halą garażową i komórkami lokatorskimi. W I etapie projektu zaplanowano łącznie 365 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 27 do 93 m2) i funkcjonalnych rozkładach. Co więcej, do każdego lokalu przynależeć będzie dodatkowa powierzchnia użytkowa w postaci ogródka, balkonu, loggii lub tarasu. Ogromnym atutem osiedla jest też 6 lokali usługowych, które zaprojektowano w budynku B inwestycji.

Siłą najnowszego osiedla w portfolio Marvipol Development są również liczne udogodnienia zarówno w sferze części wspólnych. jak i wyposażenia poszczególnych mieszkań. W budynkach znajdą się wózkownie, a na zewnątrz – wiaty rowerowe dla miłośników jednośladów. Przyszłych mieszkańców In Place ucieszy także zielona strefa rekreacyjna w postaci wewnętrznego dziedzińca z miejscami do wypoczynku oraz dobrze wyposażonym placem zabaw dla dzieci.

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania to kolejna mocna strona oferty In Place. Do zakupionych mieszkań dołączane będą filtry antysmogowe oraz technologie smart, które pozwolą na zdalne sterowanie m.in. oświetleniem czy temperaturą. Ponadto, dzięki zewnętrznemu czujnikowi powietrza Airly, mieszkańcy będą mogli na bieżąco monitorować jakość powietrza w najbliższym otoczeniu.

– Ideą towarzyszącą projektowaniu osiedla było stworzenie ekologicznej przestrzeni mieszkalnej, która jest przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i środowisku. Nasz nowy projekt przeznaczony jest dla osób, które chcą żyć i mieszkać w zasięgu miejskiej infrastruktury, a jednocześnie cieszyć się zielonym otoczeniem – opowiada Grzegorz Kawecki, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.

Dlatego gdyby zamknąć opis inwestycji In Place w jednym zdaniu, należałoby powiedzieć, że to osiedle, w którym wszystko znajduje się na miejscu lub najdalej w zasięgu spaceru. W najbliższym otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska, w tym szkoły, przedszkola i żłobki, przychodnie, kluby fitness, restauracje, a także sklepy i centra handlowe – Blue City i Atrium Reduta. Bliskość terenów zielonych zapewniąją sąsiednie parki – Park im. Marka Kotańskiego z fantastycznym placem zabaw dla dzieci, Park Szczęśliwicki z jeziorkiem oraz ze słynną Górką Szczęśliwicką i całorocznym stokiem narciarskim oraz Forty Korotyńskiego ze ścieżkami do joggingu i plenerową siłownią. Osiedle znajduje się zaledwie 350 metrów od przystanku tramwajowego i stacji PKP Warszawa Rakowiec. W odległości 100 metrów znajduje się przystanek autobusowy. Dotarcie z In Place do centralnych punktów miasta zajmie kilkanaście minut.

Projekt inwestycji pracownii Kaps Architekci wyróżnia niepowtarzalny miejski klimat. Ciekawymi elementami są 9-piętrowa dominanta od strony ul. Instalatorów, stalowe i szklane balustrady oraz grafitowo-białe elewacje uatrakcyjnione boniami.

Budowa osiedla In Place ruszy już w II kwartale br. Oddanie do użytkowania I etapu projektu zaplanowano na II kwartał 2024 roku