Pasażer.com wybrał najlepsze linie lotnicze

Autor tekstu: , Data publikacji:

Lufthansa, LOT, Singapore Airlines, i Ryanair – to najlepsze linie lotniczego według 12 edycji plebiscytu „Najlepsza Linia Lotnicza”, którego organizatorem jest znany portal lotniczy pasazer.com.

W głosowaniu – od listopada do końca lutego – internauci oddali blisko 30 tysięcy głosów.
Zwycięzcy głosowania zostali ogłoszeni podczas gali w hotelu Courtyard by Marriott Okęcie.

Największą niespodzianką była wygrana irlandzkiej taniej linii Ryanair, która zwyciężyła wśród przewoźników niskokosztowych. Ten przewoźnik pierwszy raz w kilkunastoletniej historii plebiscytu znalazł się na pierwszym miejscu, wyprzedzając zwycięzcę wszystkich dotychczasowych edycji w tej kategorii – linię Wizz Air, która tym razem zdobyła drugiej miejsce. Trzecie miejsce zajął easyJet.

– Ryanair już od kilku lat podnosi jakość swojej oferty. Linia wciąż utrzymuje niskie ceny biletów, ale zmieniła wiele elementów, które irytowały pasażerów – zrezygnowała z nachalnych reklam na pokładzie, poprawiła stronę internetową i odświeżyła wygląd wnętrz samolotów. Za to Wizz Air naraził się pasażerom m.in. wprowadzeniem opłat za przewóz bagażu kabinowego o normalnych rozmiarach, więc zamiana miejsc tych linii na podium nie jest zaskoczeniem – tłumaczył Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com,.

Najlepszą linią regularną Lufthansa, drugie miejsce zajął LOT, trzecie – KLM. Najlepszym przewoźnikiem czarterowym został Small Planet Airlines. Wśród linii nielatających z Polski pierwszą lokatę utrzymała linia Singapore Airlines.

Podobnie jak w latach poprzednich swoje nagrody przyznała Kapituła Plebiscytu w skład której weszli przedstawiciele lotnisk, instytucji państwowych, ekspertów branży lotniczej oraz dziennikarzy. Członkowie kapituły za wydarzenie roku uznali debiut giełdowy czarterowego Enter Aira. Menedżerem roku został Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air, którego Kapituła doceniła za wprowadzenie spółki na parkiet. Trasą roku zostało połączenie Lufthansy z Bydgoszczy do Frankfurtu. Za najlepszą linię biznesową została uznana spółka Emirates.

Dyskusja

Co myślisz o artykule?

Business Traveller

Dołącz do dyskusji